Druga porażka piłkarek ręcznych na ME

TS
Polskie szczypiornistki przegrały drugi mecz na rozgrywanych na Węgrzech oraz w Chorwacji mistrzostwach Europy. Zespół trenera Kim Rasmussena uległ 23:29 reprezentacji Węgier.

W starciu z ekipą gospodarzy nasze piłkarki ręczne od pierwszych minut były w odwrocie. Tak jak w pierwszym, wysoko przegranym meczu z Hiszpankami, nie miały pomysłu na rozegranie ataku, a do tego popełniały mnóstwo niewymuszonych błędów. W efekcie już po kwadransie gry przegrywały czterema bramkami, a na przerwę schodziły przy stanie 7:14. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, choć w końcówce nasze zawodniczki nieco zniwelowały straty.

W drugim meczu naszej grupy Rosja po emocjonującym i bardzo ciekawym pojedynku przegrała z Hiszpanią 24:25. Tym samym po dwóch seriach spotkań liderem grupy A jest Hiszpania, która ma na koncie komplet punktów. Oczko mniej zgromadziły Węgierki, które w pierwszym spotkaniu zremisowały z Rosją. W ostatniej kolejce Rosja zagra z Polską, a Hiszpania zmierzy się z Węgrami. Oba mecze odbędą się w czwartek. Do następnej fazy mistrzostw awansują trzy najlepsze drużyny, zabierając ze sobą punkty z pierwszej części turnieju. Polki muszą więc wygrać z Rosją.