Drugi charytatywny mecz koszykówki w Swarzędzu. Walczyli o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4

Maksymilian Dyśko
II Charytatywny turniej, wspierający działalność Fundacji "Dzieciaki Czwórki" już za nami Aldona Młynarczyk/Jerzy Kot
15 kwietnia na hali sportowej "Unia" przy ul. Świętego Marcina 1 w Swarzędzu odbył się II Charytatywny Mecz Koszykówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4. Na boisku spotkały się dwie wyjątkowe drużyny: UKS Lider Swarzędz oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr. 4. Mecz objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Zanim zawodnicy rozpoczęli grę, boisko przejęła najmłodsza część widowni. UKS Lider Swarzędz zorganizował tor przeszkód, na którym uczniowie, pod fachowym okiem zawodniczek i zawodników Lidera, mogli potrenować elementy gry w koszykówkę.

Impreza sportowa, prowadzona przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 panią Elżbietę Wieczorek oraz dziennikarza radia RMF FM - Adama Górczewskiego rozpoczęła się od przedstawienia składu obu drużyn. Kilka minut po 17.00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek. Mecz był bardzo emocjonujący. Do ostatnich minut rozstrzygał się wynik. Ostateczne zwycięstwo należało do UKS Lider. Mecz zakończył się wynikiem 68:60. Mimo tego zawodnicy drużyny "Czwórki" zgodnie stwierdzili, że ta przegrana w ogóle nie boli. To była wyśmienita zabawa połączona z piękną sprawą - pomaganiem.

Podczas przerwy w meczu odbyła się licytacja wiosennego zdjęcia oraz licytacje piłek z podpisami zawodników obu grających drużyn oraz Warty Poznań.

Zebrane podczas meczu środki wesprą działalność Fundacji "Dzieciaki Czwórki", która pomaga uczniom z niepełnosprawnością z SP 4 oraz ich rodzinom poprzez organizowanie wypoczynku, rozwijanie zainteresowań i talentów, udział w różnorodnych warsztatach, wyposażanie sal w specjalistyczny sprzęt.

Tor Regatowy Malta w najbliższy weekend opanują wioślarze. Początek zawodów zarówno w sobotę, jak i niedzielę już o godz. 9

Centralne Regaty Otwarcia Sezonu na Malcie. Sprawdzian dla k...