Drugie zwycięstwo Calisii w tym sezonie! Trzy punkty gościom zapewnił Japończyk Daiji Kimura

Drugoligowa Calisia odniosła drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe wyżej notowanego Gryfa. Paradoksalnie dobry występ zespołu był prawdopodobnie ostatnim pod wodzą Piotra Zajączkowskiego. W przyszłym tygodniu ma być znany już jego następca.

Trzy punkty kaliszanom zapewnił w Wejherowie 19-letni Japończyk Daiji Kimura. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, ponieważ w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Mateusz Gawlik.
Pierwsza połowa była znacznie lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po strzale Marcina Dettlaffa. W drugiej odsłonie spotkania początkowo optyczną przewagę mieli miejscowi, ale w miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić goście. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mateusz Gawlik, a na cztery minuty przed końcem Gryfa pogrążył młody Japończyk, który do Kalisza przywędrował z Cracovii.

Gryf Wejherowo - Calisia 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcin Dettlaff (38), 1:1 Mateusz Gawlik (67), 1:2 Daiji Kimura (86).
Calisia: Kołba - Wieczorek, Gawlik, Fechner, Paczkowski (20. Wandzel) - Kuciński (86. Jasiński), Cieślak, Książek, Kotwica, Sierzputowski (53. Stojczew) - Bujalski (56. Kimura).