Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzaminy gimnazjalne w Poznaniu - gdzie mogą się nie odbyć z powodu braku nauczycieli w komisjach? Najnowsze informacje

ZEN
Zamieszanie wokół egzaminów to skutek trwającego od poniedziałku strajku nauczycieli.
Zamieszanie wokół egzaminów to skutek trwającego od poniedziałku strajku nauczycieli. Łukasz Gdak
Wydział Oświaty w Poznaniu opublikował listę szkół, gdzie wciąż nie udało się skompletować obsady komisji niezbędnych do przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych. Powód to strajk nauczycieli.

W środę, 10 kwietnia w całej Polsce powinien odbyć się ostatni w historii egzamin gimnazjalny. W części placówek jednak może się jednak nie odbyć z powodu braku nauczycieli, którzy od poniedziałku prowadzą strajk.

Według danych, którymi dysponuje Wydział Oświaty w Poznaniu (na wtorkowe późne popołudnie) na 44 szkoły z oddziałami gimnazjalnymi w czterech poznańskich placówkach nie udało się jeszcze skompletować pełnego składu komisji. Oznacza to, że środowy termin przeprowadzenia egzaminów jest tam zagrożony. Są to szkoły:

  • Gimnazjum nr 40 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 42)
  • Gimnazjum nr 50 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 10)
  • Gimnazjum nr 54 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 72)
  • Gimnazjum nr 56 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 91)

Dane te do środowego poranka mogą jednak ulec jeszcze zmianie.

Aktualizacja:
O godz. 20.45 Urząd Miasta Poznania poinformował, że w dwóch szkołach - Gimnazjum nr 50 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 10) oraz Gimnazjum nr 56 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 91) udało im się skompletować skład komisji na środowy egzamin gimnazjalny. To oznacza, że spośród 44 poznańskich gimnazjów, przeprowadzenie egzaminu jest zagrożone tylko w dwóch placówkach: Gimnazjum nr 40 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 42) oraz Gimnazjum nr 54 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 72).

Wydział Oświaty przypomina, że każdy uczeń ma obowiązek stawić się w szkole na egzamin niezależnie od tego,. czy dojdzie on do skutku, czy nie. Zawieszenie zajęć oraz możliwe trudności w organizacji egzaminu nie są przesłanką do braku obecności ucznia w dniu rozpoczęcia egzaminu.

"Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły na egzamin zostaną wpuszczeni do szkoły i poproszeni o podpisanie listy obecności" - czytamy w wydanym komunikacie. - "Zostanie ona zabezpieczona przez dyrektora na ewentualne czynności sprawdzające, które mogą być podejmowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w związku z organizacją egzaminu".

Po zakończeniu każdego z egzaminów publikujemy arkusze egzaminacyjne z prawidłowymi odpowiedziami.

Urząd Miasta przypomina, że samorząd nie ma wpływu na zaistniałą sytuację. Przeprowadzenie egzaminów to zadanie rządowe. Dyrektor szkoły (jako przewodniczący komisji egzaminacyjnej w szkole) podlega Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a ta Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nad którą nadzór sprawuje bezpośrednio Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zobacz też:

Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia humoru często nie brakuje też nauczycielom. Oto hity ze szkolnych klasówek!Kliknij tutaj i przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Kuratorzy oświaty maja nadzieję, że egzaminy się odbędą i deklarują swoją pomoc - zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski