Enea AZS Politechnika Poznań wreszcie zagra u siebie! Akademiczki w niedzielę o godz. 16 podejmą mistrzynie Polski z Lublina

Malina Piasecka (z prawej) w ostatnim meczu z Eneą Gorzów spędziła na parkiecie prawie 20 minut i zdobyła 5 punktów Konrad Czapracki/Orlen Basket Liga Kobiet
Aż cztery kolejki musieliśmy czekać na pierwszy mecz ekstraklasy koszykarek w Poznaniu. W niedzielę, 29 października o godz. 16 kibice wreszcie zobaczą akademiczki w starciu z mistrzem kraju, Polskim Cukrem Lublin.

W hali PP na Piotrowie pojawi się drużyna, która rozegrała dopiero dwa mecze w Orlen Basket Lidze Kobiet (oba wygrała) i cztery w Eurolidze (trzy porażki), w tym ostatni na wyjeździe z DVTK Miskolc (44:74).

Porażkami lublinianek nie ma się jednak, co pocieszać, bo podopieczne Wojciecha Szawarskiego mają za sobą słaby początek sezonu (trzy wyjazdowe przegrane z Arką Gdynia, Zagłębiem Sosnowiec i ostatnio Eneą AZS AJP Gorzów 78:90).

– Sytuacja kadrowa jest dobra, bo wszystkie zawodniczki są do dyspozycji trenera. Część dziewczyn narzeka jedynie na drobne urazy. Wiadomo, że porażki dobrze nie wpływają na atmosferę w zespole. Z drugiej strony nie jest to taka seria, żeby popaść w totalne przygnębienie. Dlatego nie składamy broni, tylko chcemy wyjść w niedzielę na boisko i wygrać z Lublinem – tłumaczyła nam Malina Piasecka, rozgrywająca Enei AZS Politechniki, która ostatnio spędziła na parkiecie prawie 20 minut.

Warto    dodać, że mistrzynie kraju ostatnio leżą naszej drużynie. Wystarczy przypomnieć, że w poprzednim sezonie poznanianki dwukrotnie z nimi wygrały w sezonie zasadniczym. Organizatorzy meczu zapraszają wszystkich kibiców, ale też apelują do rodziców, by nie zostawiali dzieci w domu.

„Na najmłodszych czeka dużo atrakcji! Będą m.in. dmuchańce i malowanie twarzy! Niech dzieci już dzisiaj wybierają sobie, co chciałyby mieć namalowane na buźce” – czytamy na profilu facebookowym poznańskich akademiczek.

Z kolei w I lidze koszykarzy wielkopolskie drużyny zagrają na wyjeździe – Enea Basket w niedzielę o godz. 20 z AZS AGH Kraków, a Sokół Międzychód w sobotę o godz. 18 z SKS Starogard Gdański.

Najszybciej na parkiet wyjdą w weekend rezerwy Enei AZS, które zmierzą się w sobotę o 13 na Piotrowie z Koroną Kraków. W innych meczach I ligi koszykarek Lider    Swarzędz zmierzy się w sobotę z faworytem do awansu, czyli Wisłą w Krakowie, a MUKS Poznań dopiero we wtorek zagra na wyjeździe z RMKS Rybnik.

Kto musi w weekend zostać w domu może natomiast obejrzeć transmisję z niedzielnego meczu ekstraklasy koszykarzy, Twarde Pierniki Toruń – Arged BM Stal Ostrów (relacja o godz. 17.30 w Polsacie Sport Extra).