Enea Energetyk pokonuje Radomkę po raz trzeci! Wielki sukces poznańskiego beniaminka w I lidze siatkarek!

Bohaterki środowego spotkania, libero Enei, Karolina Bohdanowicz (MVP meczu) i Beata Pawlicka (bohaterka ostatniej akcji) Fot. Grzegorz Dembiński
Niesamowite emocje, zwroty akcji, punktowe serie, trudne zagrywki, ataki z pasją i bloki niczym zapora nie do przebycia – to wszystko i co najważniejsze trzecie zwycięstwo drużyny gospodarzy, Enei Energetyka, można było zobaczyć w środowe popołudnie w hali na poznańskiej „Chwiałce”. Podopieczne Marcina Patyka pokonały wyżej notowaną, niedawnego uczestnika finału PP, Radomkę 3:1 (25:18, 21:25, 25:23, 30:28). Wygrały po raz trzeci w I rundzie play-off i tym samym zameldowały się w pierwszej czwórce I ligi (taki był przedsezonowy cel), obok Wisły Warszawa (to kolejny rywal poznanianek), Energi MKS Kalisz i Solnej Wieliczka (w decydującym, piątym spotkaniu wygrała u siebie z Jokerem Świecie 3:0).

Po gładko wygranym pierwszym secie schody zaczęły się w drugiej partii, w której miejscowe miały spore problemy z przyjęciem. W trzeciej partii nasze siatkarki roztrwoniły pięciopunktową przewagę. Przy stanie 22:22 rywalki minimalnie zaserwowały w aut, a chwilę później Agnieszka Wołoszyn dała miejscowym prowadzenie 2:1.

Jeszcze bardziej emocjonująca była końcówka czwartego seta. Znów Enea nie wykorzystała przewagi i musiała bronić trzy setbole. Ostatecznie jednak poznanianki po skutecznych „bombach” Barbary Cembrzyńskiej i ostatnim ataku Beaty Pawlickiej fetowały wygraną w kółku radości. Statuetkę MVP spotkania, z rąk Ewy Bąk, dyrektor Wydziału Sportu UM Poznania, odebrała Karolina Bohdanowicz, libero Enei.