Energetyczne dziewczyny przerwały w Mielcu zwycięską serię. Po meczu ze Stalą w szeregach poznańskich siatkarek jest duży niedosyt

Trener Enei Energetyka Marcin Patyk ma o czym myśleć po takim spotkaniu jak to sobotnie w Mielcu Robert Wozniak
Enea Energetyk po trzech wygranych został zatrzymany przez wicelidera. W Mielcu poznanianki były w stanie zgarnąć nawet całą pulę.

Kluczowy dla losów spotkania okazał się trzeci set, w którym energetyczne dziewczyny ze stanu 14:11 wyszły na 2-puntkowe prowadzenie (14:17). Niestety nie poszły za ciosem i zamiast doprowadzić do nerwowych reakcji rywalki, same zaczęły robić proste błędy.

Czwarta partia odbyła się już pod hasłem „dobijania koni”, bo atakująca Paulina Reiter słaniała się momentami na nogach, po trzecim lub czwartym ataku z rzędu. Jej zmienniczka, Martyna Szczepuła dostawała swoje szanse, ale tylko w takich momentach, kiedy można było już myśleć o kolejnym secie albo powrocie do Poznania.

Trener Marcin Patyk po ostatnim meczu mówił, że w jego zespole będzie przez cały sezon rotacja, ale mało kto się spodziewał, że będzie to tak ograniczona rotacja jak w Mielcu, gdzie epizodycznie w czwartym secie pojawiła się na parkiecie Agata Plaga, która w poprzednich dwóch spotkaniach... dostała statuetkę MVP.

– Może i to było jakieś zaskoczenie, ale z drugiej strony Dagmara Dąbrowska zagrała dobre spotkanie i raczej nie potrzebowała zmiany. Generalnie zabrakło nam chłodnej głowy w kluczowych momentach, jak choćby wtedy, gdy przytafiły się nam błędy w przyjęciu w środkowej fazie trzeciego seta. Po takim meczu pozostaje duży niedosyt, bo rzeczywiście byłyśmy blisko zdobycia choćby jednego punktu – zauważyła środkowa Enei, Emilia Oktaba.

I liga kobiet: Stal Mielec – Enea Energetyk Poznań 3:1 (25:18, 19:25, 25:21, 25:19)
Enea Energetyk: Gorzkiewicz, Oktaba, Reiter, Laskowska, Fojucik, Dąbrowska, Rafałko (libero) oraz Pisarska, Szczepuła, Plaga.
Inne wyniki: Wieżyca Stężyca – Karpaty Krosno 3:0, BAS Białystok – LOS Nowy Dwór 0:3, San-Pajda Jarosław – Solna Wieliczka 3:0, AZS AWF Warszawa – Płomień Sosnowiec 0:3, SMS PZPS Szczyrk –Roleski PWSZ Tarnów 1:3.
Kolejność: 1. PWSZ 23 pkt, 2. Stal 22 pkt, 3. LOS 17 pkt. ,... 4. Enea Energetyk 14.
Tauron Liga: Chemik Police – Volley Wrocław 3:0, Uni Opole – ŁKS Łódź 1:3, Legionovia – BKS Bielsko-Biała 3:0, Energa MKS Kalisz – Radomka 1:3 (12:25, 26:28, 25:18, 19:25).
I liga mężczyzn: Olimpia Sulęcin – Krispol Września 3:1 (25:23, 19:25, 25:21, 25:22)