Energetyk Poznań w potrójnej koronie

Większość wyróżnień indywidualnych również zdobyły młode zawodniczki Energetyka Poznań Fot. Archiwum Energetyka Poznań
Młodziczki Energetyka wywalczyły mistrzostwo Wielkopolski. Po kadetkach i kadetach to trzeci tytuł w tym sezonie. Na sześć finałów wojewódzkich Energetyk wystąpił w pięciu. Siatkarki i siatkarze poznańskiego klubu zdominowali rozgrywki naszego województwa, trzykrotnie zwyciężając i raz zdobywając brązowy medal.

Podopieczne trenerów Dariusza Ciszaka i Marcina Orlika na turnieju w Jarocinie nie zaczęły dobrze, przegrywając pierwsze spotkanie z ZSMS Poznań 1:2. Drugie spotkanie pewnie wygrały z UKS Śmigiel 2:0 i awansowały do finałowej czwórki. W półfinale z kolei ekipa Energetyka okazała się lepsza od UKS 17 Kalisz (2:0), a w finale po zaciętym meczu zwyciężyły drużynę Hetmana Sobieskiego Poznań 2:1.