EURO 2012: Rok temu Polska grała z Grecją [ZDJĘCIA]

LK,TR,HZZaktualizowano
Dokładnie rok temu rozpoczął się turniej EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Pierwszy mecz Polacy rozegrali z Grecją, fundując swoim kibicom prawdziwą huśtawkę emocji.

EURO 2012 nie mogło się zacząć lepiej. Polacy prowadzili z Grecją 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego. Na dodatek Polska grała przez długi czas w przewadze jednego zawodnika. Kibice czekali na kolejne bramki, a tymczasem... Najpierw karny i czerwona kartka dla Szczęsnego, potem fantastyczne wejście w mecz w wykonaniu Tytonia, który obronił jedenastkę, a potem wyrównanie Greków. Ten mecz mógł się skończyć innym wynikiem niż 1:1.

"Przez pierwsze 45 minut oglądaliśmy taką reprezentację biało-czerwonych, jaką chcielibyśmy oglądać zawsze. W drugiej połowie odżyły niestety stare demony. Znów były chaos, błędy w obronie, bicie głową w mur" - tak pisaliśmy rok temu - relacjonując inauguracyjny mecz w wykonaniu Polaków.

PRZEŻYJ TO JESZCZE RAZ - WSZYSTKO O EURO 2012

"Jesteśmy z wami, Polacy, jesteśmy z wami!" - głośny doping niósł się po trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie. Tak samo było w każdym mieście, gdzie tylko istniały strefy kibica. Nie inaczej wyglądało też w Poznaniu. Ogromna strefa kibica zbudowana na placu Wolności pękała w szwach i ci, którzy przyszli kibicować kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem meczu nie zostali wpuszczeni do środka ze względów bezpieczeństwa.

EURO 2012: POLSKA-GRECJA. TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ

Mecz z Grecją był początkiem piłkarskiego święta, które trwało przez kolejne trzy tygodnie. Nawet fakt, że Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie i odpadli z turnieju, nie przerwał radosnego czasu. Kibicowaliśmy swoim faworytom, którymi byli Włosi, Hiszpanie, czy Niemcy.