FC Basel wygrywa na inaugurację ligi

KM
Tomas Vaclik, bramkarz Basel tym razem zachował czyste konto
Tomas Vaclik, bramkarz Basel tym razem zachował czyste konto Paulo Duarte
FC Basel nowy sezon ligowy rozpoczął od spokojnej wygranej nad FC Vaduz (2:0). Szwajcarzy to potencjalny rywal Lecha w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

W pierwszym składzie Basel zagrał jeden nowy zawodnik – Daniel Hoegh.

Pierwsza bramka padła w 10. minucie, po podyktowaniu rzutu karnego dla drużyny gospodarzy. Do piłki podszedł 32-letni Matias Delgado. Ofensywny pomocnik w poprzednim sezonie zdobył w lidze 5 bramek i dołożył 8 asyst. I tym razem się nie pomylił.

Druga bramka padła w 80. minucie. Autorem został 25 letni Japończyk – Yoichiro Kakitani (3 bramki i 1 asysta w sezonie 14/15).

Skład FC Basel: Vaclik – Traore – Hoegh – Suchy – Lang (72′ Zuffi) – Xhaka – Elneny – Delgado (62′ Kuzmanović) – Gashi – Kakitani (81′ Calle) – Embolo