Festiwal Kobiecości - twórcze zakończenie miesiąca kobiet

Redakcja
"Miesiąc Kobiet" - pod taką nazwą odbywał się w marcu, czarnkowski cykl imprez i spotkań, który wymyśliły, przygotowały i zrealizowały aktywne kobiety z grupy Domena Kobiet. Za nami wielki finał miesiąca - w miniony weekend (30-31 marca) Czarnków ponownie stał się stolicą kobiecości i nie tylko!

Na bogaty program wydarzeń w marcu składały się między innymi: spontaniczny przemarsz kobiet pod hasłem "Szpilki na deptaku", pokaz filmów kobiecych "Całkiem babskie kino" oraz wydarzenie "Mama i ja" z warsztatami dla mam z dziećmi. Na zakończenie miesiąca organizatorki zaplanowały koncert finalistki programu "Mam Talent" Marty Podulki i zespołu 7 SEKUND, targi zdrowia, urody, tańca i pasji oraz spektakl teatralny.

Jak podkreślają organizatorki głównym celem ich aktywności i jednocześnie cechą charakterystyczną grupy jest twórcze współdziałanie, co jak widać daje bardzo pozytywne i wzbudzające duże zainteresowanie efekty. Domena Kobiet liczy około trzydziestu kobiet w różnym wieku, z różnym bagażem doświadczeń, ale z równie wysokim poziomem pasji, energii i chęci zrobienia czegoś razem, dla siebie i innych kobiet. Liderki grupy swój entuzjazm i skuteczność udowodniły nie raz - w ostatnim czasie udało się pozyskać nowego partnera w realizacji przedsięwzięcia, Fundację NIWA Edukacji i Rozwoju z Poznania. "Tym co przekonało nas do włączenia Domeny Kobiet w działania projektu »Wielkopolanki na start!«, poza spełnieniem wszystkich kryteriów udziału, była kreatywność, przemyślane i efektywne działanie oraz pasja. Bez niej nie wyobrażam sobie wymyślenia tak złożonego programu wydarzeń i tak dużej motywacji w jego realizowaniu" - mówi Monika Przybylak, koordynatorka projektu "Wielkopolanki na start!".

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ:
Fundacja Niwa

Już w kwietniu, w Pleszewie odbędzie się drugie w tym roku wydarzenie, organizowane przy wsparciu Fundacji NIWA Edukacji i Rozwoju. Tym razem organizatorkami będą aktywne Mamy, które organizują wydarzenie, z myślą o stworzeniu rodzicom i dzieciom przyjaznego środowiska i nowych możliwości wspólnego spędzania wolnego czasu. Już nie możemy doczekać się efektów! Kibicujemy każdej aktywności Wielkopolanek, chcących działać wspólnie na rzecz społeczności lokalnej, a przykładem niech będą liderki z czarnkowskiej Domeny Kobiet oraz pomysłowe Mamy z Pleszewa.

Projekt "Wielkopolanki na start!" jest dofinansowany
ze środków Programu Operacyjnego
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie