Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festyn Charytatywny Niebiescy Dzieciom: Mundurowi chronią potrzebujących [ZDJĘCIA]

Joanna Labuda, AGA
Festyn Charytatywny Niebiescy Dzieciom: Mundurowi dla potrzebujących
Festyn Charytatywny Niebiescy Dzieciom: Mundurowi dla potrzebujących Grzegorz Dembiński
Kolejny raz nasi mundurowi postanowili pomóc najbardziej potrzebującym. Pod poznańską Areną policjanci pokazali, jak zatrzymują "groźnego przestępcę". Podczas XVI Festynu Charytatywnego Niebiescy Dzieciom policjanci i strażacy prezentowali swoje umiejętności i edukowali. W tym roku po raz pierwszy zmienił się motyw przewodni festynu. Do tej pory służby zbierały datki na rzecz szpitala dziecięcego. Tym razem najważniejsze były zbiórka krwi oraz poszukiwanie dawców szpiku kostnego.

Żołnierze, strażacy, policjanci, celnicy i strażnicy miejscy z Poznania już po raz szesnasty zaangażowali swoje siły w wyjątkowy festyn "Niebiescy Dzieciom". Impreza odbyła się w sobotę przy Arenie i przyciągnęła tłumy poznaniaków.

- Podczas festynu "Niebiescy Dzieciom" oprócz dobrej zabawy, pojawiła się tematyka bezpieczeństwa, pokazy sprzętu, atrakcje takie, jak zjazdy na linie, wchodzenie po drabinie, wchodzenie do armatki policyjnej, a także znakowanie rowerów. Każdy - zarówno dzieci, jak i ich rodzice - znalazł coś dla siebie - mówi komisarz Zbigniew Paszkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, który prowadził imprezę.

W tym roku policjanci postawili na zaprezentowanie poznaniakom swojego sprzętu. - Z roku na rok jest on coraz bardziej nowoczesny. Nie mamy się czego wstydzić, jeśli chodzi o służby europejskie policji, z którymi często się wymieniamy. Czasami okazuje się, że koledzy z zachodu zazdroszczą nam naszego sprzętu - przyznaje Paszkiewicz.

Policjanci zaprezentowali też pokaz musztry bojowej oraz pokaz dynamicznego i statycznego zatrzymania przestępcy. Kolejną atrakcją było znakowanie rowerów.

Podczas imprezy nie zabrakło także poznańskich strażaków.

- Podczas festynu edukowaliśmy z zakresu straży pożarnej, czyli m.in. tłumaczyliśmy, jak się zachować podczas zadymienia mieszkania, pokazaliśmy sprzęt, którym ratujemy życie, a dodatkowo poznaniacy, którzy odwiedzili nasze stoisko, mogli ugasić fikcyjny pożar - mówi st. kpt. Lucyna Rudzińska z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Poznaniu. I dodaje: Bardzo dużo osób było zainteresowanych naszą pracą i to cieszy. Dzięki temu mogliśmy powiedzieć poznaniakom, jak unikać błędów i w jaki sposób pomagać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski