Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Fiedlerowie zapraszają nad Wartę

  Fiedlerowie zapraszają nad Wartę

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Fiedlerowie zapraszają nad Wartę

  Fiedlerowie zapraszają nad Wartę ©Waldemar Wylegalski

  Chcesz poznać tajemnicę Czarnego Lądu? Zobaczyć, jak mieszkają Indianie i zapuścić się w niezbadane rejony azjatyckich lasów? Nic trudnego! Wystarczy w najbliższy weekend odwiedzić podpoznańskie Puszczykowo. Tam, w Muzeum Arkadego Fiedlera odbędzie się festiwal podróżniczy - kolejne „Orinoko nad Wartą”.
  Fiedlerowie zapraszają nad Wartę

  Fiedlerowie zapraszają nad Wartę ©Waldemar Wylegalski

  Przez dwa dni odbywać się będą warsztaty, prelekcje, projekcje filmów, a także spotkania z podróżnikami, którzy specjalnie przyjadą do Puszczykowa.

  - Będzie twórczo, radośnie, kolorowo i wielokulturowo! W tym roku w nowej formule - oprócz weekendowego festiwalu organizujemy też kilka dodatkowych spotkań w ciągu sezonu - zapowiada Anna Fiedler z Fundacji Fiedlerów.

  Impreza rozpocznie się już w najbliższy piątek, 10 czerwca o godzinie 18.
  Przeniesiemy się do Amazonii, podróżując śladami Arkadego Fiedlera, znanego podróżnika. Jednak preludium atrakcji czeka na uczestników „Orinoko nad Wartą” w sobotę. O godzinie 13 Agnieszka Siejka opowie o ludziach niezwykłych, potem o herbacianych ogrodach u podnóża nepalskich Himalajów opowie Agata Ożarowska-Nowicka. O innym obliczu Gruzji i gór Kakukaz opowie natomiast Stasia Budzisz-Cysewska.

  To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na pełnych wrażeń podróżników. W niedzielę odbędą się warsztaty bębniarskie, każdy będzie mógł wykonać metodą origami zwierzęta z lasu, mali uczestnicy będą mogli też przebrać się w etniczne stroje. Wstęp do muzeum w promocyjnej cenie 8 złotych, otwarcie imprezy 10 czerwca - gratis.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo