Finał Szlachetnej Paczki. Na pomoc wciąż czeka ponad 80...

  Finał Szlachetnej Paczki. Na pomoc wciąż czeka ponad 80 rodzin

  Zdjęcie autora materiału

  Agnieszka Mozolewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tak wyglądała akcja promocyjna Szlachetnej Paczki w 2017 r.
  1/8
  przejdź do galerii

  Tak wyglądała akcja promocyjna Szlachetnej Paczki w 2017 r. ©Łukasz Gdak

  Już w ten weekend (8-9 grudnia) odbędzie się finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki. Do potrzebujących rodzin trafi ponad 16 tys. paczek. Jednak na dzień przed zakończeniem akcji na pomoc czeka jeszcze ponad 80 rodzin.
  Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W ciągu 18 lat istnienia Paczki w jej działania włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

  Finał tegorocznej edycji, czyli tzw. Weekend Cudów odbędzie się w dniach 8-9 grudnia. Jednak na dwa dni przed końcem akcji bez paczek zostało jeszcze ponad 1000 rodzin. Dzięki szybkiemu nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych w ciągu jednego dnia liczbę rodzin udało się zmniejszyć do 100.

  Zobacz: Działy się cuda! Wielki finał SZLACHETNEJ PACZKI połączył ponad 800 tys. osób

  Spadek liczby darczyńców jest skutkiem afery mobbingowej, jaką we wrześniu tego roku nagłośnił portal Onet.pl. Od czasu oskarżeń o złe traktowanie pracowników przez ks. Jacka Stryczka, szefa stowarzyszenia "Wiosna", organizatorzy akcji zmagają się z kryzysem reputacji.

  Czytaj więcej: Czy Szlachetna Paczka straci wolontariuszy po ujawnieniu zachowań ks. Jacka Stryczka?

  Część dotychczasowych sympatyków Szlachetnej Paczki zapowiadała, że w tym roku nie wesprą akcji. Jednak mimo zamieszania w strukturach organizacji chęć dalszej pomocy zadeklarowało wiele znanych osób. Paczkę przygotowali m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, piłkarze reprezentacji polski, mistrzynie Europy w sztafecie 4x400 m, czy siostry Radwańskie.

  Jak pomóc?


  Na liczniku na stronie www.szlachetnapaczka.pl wciąż znajdują się rodziny w potrzebie. Aby pomóc wystarczy wybrać jedną z rodzin zarejestrowanych w internetowej bazie, przygotowywać dla nich paczkę, a następnie dowieźć do specjalnych magazynów, skąd wolontariusze dostarczą ją do wybranej rodziny.

  Zobacz też:

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo