sportowy24
  Formoza Challenge w Obornikach: Bieg dla prawdziwych...

  Formoza Challenge w Obornikach: Bieg dla prawdziwych twardzieli [ZDJĘCIA]

  PAT, SZKI

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Formoza Challenge w Obornikach
  1/98
  przejdź do galerii

  Formoza Challenge w Obornikach ©Paweł F. Matysiak

  Niedziela, 19 czerwca, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich śmiałków, którzy biorą udział w Formoza Challenge, czyli biegu dla prawdziwych twardzieli. Impreza odbywa się na torze motocrossowym w Obornikach.
  Prawie 900 osób wzięło udział w biegu survivalowo-wytrzymałościowym Formoza Challenge. Na torze motocrossowym w Obornikach ścigano się na dystansie 5 i 10 km. Bardziej od lokaty na mecie w tym przypadku liczyło się ukończenie tego wyjątkowego biegu, opartego na doświadczeniach żołnierzy jednostki morskiej.

  - Hasło „Nigdy nie zostawiamy swoich” było hasłem naczelnym biegu, podczas którego współpraca między zawodnikami była najważniejszym elementem rywalizacji sprzyjała pokonywania własnych słabości - podkreślił Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport, współorganizatora biegu.

  Formoza Challenge to była nie tylko sportowa rywalizacja, ale również piknik rodzinny, podczas którego można było odkryć tajniki Wojska Polskiego, obejrzeć wyposażenie komandosów oraz pojazdów militarnych.
  Jedną z głównych atrakcji pikniku miały być loty helikopterem nad torem przeszkód oraz malowniczym regionem Obornik. Niestety z przyczyn technicznych w ostatniej chwili odwołano przylot wojskowej maszyny.

  Z kolei w Strefie Expo można było zobaczyć pojazdy wykorzystywane przez jednostkę wojskową Formoza, a także wyposażenie komandosów. Najmłodsi natomiast spędzili czas w Strefie Dziecka, w której bawili się w specjalnych dmuchanych zamkach czy też odwiedzali stanowiska malowania twarzy w barwach prawdziwych komandosów. Były także pokazy wojsk specjalnych oraz zajęcia crossfitu i zumby.

  Większość z uczestników pierwszego w historii ekstremalnego biegu zapowiedziała już udział w kolejnej jego edycji. Organizatorzy natomiast zapowiedzieli, że będą rozważać przeprowadzenie sprawdzianów w „piekle” także w innych miejscach Polski. Chętnych z pewnością nie zabraknie, bo po wizycie w „piekle” można się poczuć jak w niebie...  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl