Futsal: Akademia FC Pniewy wygrała w Chorzowie

LUMAR
Kolejne zwycięstwo w ekstraklasie futsalu odnieśli piłkarze Akademii FC Pniewy. Drużyna prowadzona przez Klaudiusza Hirscha pokonała w 16. kolejce 4:1 Clearex w Chorzowie. Przed tygodniem pniewanie wygrali z GKS w Tychach, a chorzowianie sprawili wielką sensację zwyciężając w Krakowie niepokonaną do tej pory Wisłę/Krakbet.

- Spodziewałem się trochę cięższej przeprawy. Po ostatnich wynikach Cleareksu wydawało się, że będzie nam trudniej wywieźć trzy punkty - powiedział po końcowej syrenie kapitan zwycięzców Bartosz Łeszyk.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla Akademii FC, która już w ósmej minucie po golach Mateusza Miki i wspomnianego Bartosza Łeszyka prowadziła 2:0. Gospodarze nie potrafili poradzić sobie z dobrze zorganizowaną defensywą pniewian. Minutę przed przerwą znakomitą akcją popisał się Daniel Lebiedziński, który zdobył trzecią bramkę dla gości.

W drugiej połowie gracze Cleareksu do ataków. Udało im się nawet zdobyć gola, ale szybka odpowiedź w wykonaniu Dariusza Pieczyńskiego dała znów trzybramkową przewagę ekipie Klaudiusza Hirscha.
- Dziękuję moim zawodnikom za determinację w dążeniu do zwycięstwa. Byli bardzo skoncentrowani i walczyli o każdą piłkę, Wierzę w to, że wchodzimy na właściwe tory i będziemy tylko wygrywać - powiedział po meczu Klaudiusz Hirsch.

Clearex Chorzów - Akademia FC Pniewy 1:4 (0:3)
Bramki:
0:1 Mateusz Mika (5), 0:2 Bartosz Łeszyk (8), 0:3 Lebiedziński (19), 1:3 Mirosław Miozga (32), 1:4 Dariusz.Pieczyński (34)
Clearex: Ulfik Pstrusiński - Adamczyk, Salisz, Wojtyna, Grecz, Seget, Miozga, Rabczak, Ziaja, Omylak, Pawlak
Akademia: Foltyn, Neagu - Łeszyk, D. Pieczyński, Ł. Pieczyński, Solecki, Mika, Hurtado, Diaz, Caseres, Lebiedziński, Wojciechowski