sportowy24
  Gala sportów walki Boxing Production RCP 3 w Poznaniu:...

  Gala sportów walki Boxing Production RCP 3 w Poznaniu: Michał Chudecki będzie walczył z Timurem Kuzachmedowem

  LUMAR, MAC

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Michał Chudecki (z lewej) z trenerem Piotrem Wilczewskim

  Michał Chudecki (z lewej) z trenerem Piotrem Wilczewskim ©Archiwum Michał Chudecki

  W niedzielę w Poznaniu kolejne święto sportów walki. Tym razem za sprawą organizowanej przez Włodzimierza Rzadkiewicza (Ring Club Professional) oraz Dariusza Snarskiego (Chorten Boxing Production) gali Boxing Production RCP 3. W walce wieczoru zaprezentuje się Michał Chudecki.
  Michał Chudecki (z lewej) z trenerem Piotrem Wilczewskim

  Michał Chudecki (z lewej) z trenerem Piotrem Wilczewskim ©Archiwum Michał Chudecki

  W karcie walk niedzielnej gali jest 10 pojedynków – pięć walk w formule K-1 oraz 5 w boksie zawodowym Bokserską walką wieczoru będzie ośmiorundowe starcie w kategorii 64 kilogramy doskonale znanego w Poznaniu i Wielkopolsce Michała Chudeckiego (11-3-2, 3 KO) z niepokonanym na zawodowych ringach Timurem Kuzachmedowem (6-0-2, 2 KO).

  Dla urodzonego w Szamocinie Michała Chudeckiego, wielokrotnego mistrza Polski, będzie to powrót po kilku latach do Poznania, miasta, gdzie w barwach Olimpii, a następnie w PKB odnosił największe sukcesy w boksie olimpijskim.

  – Bardzo się cieszę, że znowu będę miał okazję zaprezentować się przed poznańską widownią. Oglądałem kilka pojedynków mojego rywala. Jest dobrze wyszkolony technicznie, jak to na wschodnią szkołę boksu przystało. Ma dobry zasięg ramion, jest chyba trochę wyższy ode mnie. Bije różne kombinacje ciosów, ale myślę, że mnie niczym nie zaskoczy. Ja już wiele widziałem, będę bazował na swoim doświadczeniu i rutynie, na odbytych sparingach z mistrzami świata. Myślę też, że jestem silniejszy fizycznie, a to może być kluczowe w tym pojedynku. Oczywiście wierzę w swoje zwycięstwo, chciałbym zaprezentować się jak najlepiej – mówi Michał Chudecki, który do niedzielnej walki przygotowywał się w Dzierżoniowie, pod okiem trenera Piotra Wilczewskiego.

  – Z wielką radością włączyłem się w promowanie boksu w Poznaniu, gdzie odnosiłem wiele sukcesów jako amator oraz rozpocząłem karierę zawodową. Teraz będę miał okazję zaprezentować swoich zawodników jako promotor boksu. Timur Kuzachmedow to ciekawy pięściarz. Jestem przekonany, że walka wieczoru nie zawiedzie oczekiwań. Timur zapowiada, że przyjeżdża do Poznania wygrać – stwierdził Dariusz Snarski, były wieloletni pięściarz poznańskiej Olimpii, jeden ze współorganizatorów niedzielnej gali.

  W formule K-1 walką wieczoru będzie pojedynek zawodnika Shootboxer Mosina oraz Boks Poznań Profi Team - Adama Kosuta, który rękawice skrzyżuje z pochodzącym z Czech Pavlem Sachem. Stawką tej walki będzie pas Międzynarodowego Mistrza Polski K-1 organizacji ISKA w kategorii 81 kilogramów.

  Interesująco zapowiadają się również inne potyczki poznańskiej Gali. Zwracamy uwagę zwłaszcza na występ jednego z liderów grupy Boks Poznań Profi Team Aleksandra Streckiego, którego rywalem będzie Gruzin Otar Gogoberiszwili oraz na walkę kobiet, w której była wicemistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Polski Ewelina Pękalska zmierzy się z Halimą Vunjabei z Tanzanii.

  Przed poznańską widownią zaprezentują się znani i lubiani w naszym regionie przedstawiciele sportów walki jak Hubert Rutkowski, Maciej Wysocki, Kamil Siemaszko, Dominik Kowalski, Marcin Kujda czy Jędrzej "Pakol" Gromadowski.

  – Nie może być inaczej, gdyż bardzo zależy nam na promowaniu boksu poznańskiego i wielkopolskiego, na systematycznej odbudowie jego dawnej pozycji – mówi Włodzimierz Rzadkiewicz.

  Nie da się ukryć, że właśnie dzięki staraniom właśnie m.in. Włodzimierza Rzadkiewicza Poznań powoli wraca na polską mapę sportów walki. Duże w tym znaczenie ma projekt Ring Club Professional, pod którego szyldem gala sportów walki odbędzie się po raz trzeci, a dwie poprzednie zorganizowane w roku 2018 spotkały się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem.

  Początek niedzielnej imprezy w hali UAM przy ulicy Zagajnikowej na Morasku o godzinie 17.30. Transmisja od godziny 19 do północy w Polsat Sport Fight oraz od godziny 20 do północy w Polsat Sport Extra.

  Zobacz też:

  Andrzej Gołota o sytuacji w wadze ciężkiej w boksie: Poleciała w czarną rasę, ale nie jest nudna, bo o prymat walczą Wilder i Joshua - zobacz wideo:

  źródło: Agencja TVN

  POLECAMY:

  Komentarze

  Aktualności sportowe