Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hackfest Poznań: W weekend maraton programowania

Mateusz Pilarczyk
48 godzin musi wystarczyć programistom wybierającym się na Hackfest, aby napisać działający program komputerowy.
48 godzin musi wystarczyć programistom wybierającym się na Hackfest, aby napisać działający program komputerowy. Marek Zakrzewski
48 godzin musi wystarczyć programistom wybierającym się na Hackfest, aby napisać działający program komputerowy. Do takiej rywalizacji w najbliższy weekend w podpoznańskim Eureka Technology Park stanie ponad sto osób.

Wsparcie mają zapewnić im mentorzy wśród, których jest Robert Burneika, znany lepiej jako Hardkorowy Koksu. W trakcie imprezy popłyną z pewnością strumienie kawy i napojów energetycznych. Uczestnicy są jednak gotowi na takie poświęcenie, bo jest o co walczyć.

CZYTAJ TEŻ:
POZNANIACY ODEBRALI NAGRODĘ W BRUKSELI
INTERNET NOWEJ GENERACJI W POZNANIU

- Dla zwycięzców przygotowaliśmy możliwość zrobienia przez ekspertów analizy biznesowej i finansowej ich pomysłu. Taki projekt na końcowym etapie możemy dofinansować kwotą nawet do 800 tysięcy złotych - zapowiada Kamil Skorupiński z Poznańskiego Akademickiego Inkubator Przedsiębiorczości, jednego z organizatorów Hackfestu.

A to nie wszystko. Zwycięzcy otrzymają w zależności od kategorii od 600 do 1500 zł oraz nagrody rzeczowe.
Hackfest 2012 to trzecia edycją maratonu przygotowywanego przez fundację Polak 2.0. Tegoroczna impreza jest wyjątkowy z dwóch powodów.

Wcześniej program należało przygotować w zaledwie 24 godziny- w trzeciej edycji dodano kolejną dobę. Dzięki temu informatycy mogą przygotować bardziej skomplikowane aplikacje. Drugą nowością jest nowa lokalizacja. Oprócz Poznania programiści spotkają się też w Bielsku-Białej. - Równolegle można do nas dołączyć za pośrednictwem internetu - uzupełnia Dorota Harasimowicz z fundacji Polak 2.0.

Aplikacje powstające przez czterdzieści osiem godzin trwania Hackfestu są prototypami. Nie muszą być w 100 proc. gotowe i wolne od błędów. Liczy się pomysł i pokazanie, że jest się w stanie go zrealizować. Szkielet programu, który można potem dopracować musi być jednak sprawny tak, aby jury mogło ocenić pracę.

- Cały kod musi powstać fizycznie podczas trwania imprezy. Zasady muszą być uczciwe wobec wszystkich i uczestników - informuje Dorota Harasimowicz.

Hackfest kończy się w niedzielę o godzinie 14 prezentacją aplikacji. Powstanie ich około 40 - nie wszystkie ekipy docierają do końca programistycznego maratonu.

Od tego momentu przez tydzień w internecie trwać będzie glosowanie. Zwycięzców wybiorą internauci i mentorzy, w których skład wchodzą nie tylko osoby na co dzień związane z branżą IT.

- Robert Burneika zgodził się energetycznie wspierać naszą imprezę. Przygotował też nagrody specjalne dla uczestników i będzie oceniał aplikacje - podaje Dorota Harasimowicz.
Nie ma niestety co liczyć na przyjazd znanego z internetowych filmików kulturysty do Poznania, gdyż przygotowuje się on do walki na ringu z Marcinem Najmanem.

Na Hackfest można się jeszcze rejestrować poprzez stronę

www.hackfest.pl

. W tym miejscu przez weekend będzie można też na żywo podglądać programistów przy pracy.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski