Hokeiści Warty pokonali AZS AWF

Hokeiści na trawie poznańskiej Warty pokonali w derbowym spotkaniu ekipę AZS AWF 2:1 (2:1). To był najciekawszy pojedynek szóstej kolejki rozgrywek ligowych.

Zieloni bardzo chcieli wygrać ten mecz, bo tracili już punktowy dystans do czołowej czwórki rozgrywek. Podopieczni trenera Dariusza Markiewicza rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, bo w ciągu pięciu minut zdobyli dwie bramki. Akademicy jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola, co zapowiadało emocje po przerwie. Rzeczywiście obie drużyny miały jeszcze sporo podbramkowych sytuacji w drugiej połowie, ale więcej bramek już nie padło. Po tej wygranej zieloni zbliżyli się do czołówki tabeli.

Równie interesująco miało być w Gnieźnie, gdzie Start zmierzył się z Pomorzaninem Toruń. Ciekawie jednak nie było, bo goście już po sześciu minutach gry wygrywali 2:0. Pomorzanin przez cały mecz kontrolował wydarzenia na gnieźnieńskim boisku. Przy rezultacie 3:0 dla torunian, Start zdobył wreszcie gola, ale potem goście zdecydowanie dominowali. Strzelili sześć kolejnych bramek i prowadząc 9:1, zwolnili tempo. Start w końcówce zmniejszył rozmiary porażki na 3:9.

Ważne spotkanie odbyło się w Gąsawie, gdzie miejscowy LKS walczył o punkty z Polonią Środa. Dla obu ekip zwycięstwo w tym boju stwarzało lepszą sytuację w wlace o spokojny byt w pierwszej lidze. Gąsawianie w 13. minucie prowadzili 1:0, ale trzy minuty potem Polonia wyrównała. Potem gospodarze w ciągu 60 sekund zdobyli dwa gole. Średzianie odpowiedzieli drugą bramką tuż przed przerwą. Po przerwie decydującego gola dla gąsawian zdobył z krótkiego rogu Warkoczewski. Trzy zdobyte punkty pozwoliły zespołowi LKS Gąsawa oddalić się wyraźniej od strefy spadkowej, w której nadal pozostaje Polonia Środa.

Bez historii p[otoczył się natomiast ostatni niedzielny mecz. Mistrz Polski Grunwald Poznań nie pozostawił żadnych złudzeń młodej drużynie LKS Rogowo. Tym razem bogatym łupem bramkowym (9:0), podzieliło się pięciu zawodników Grunwaldu. Obrońca mistrzowskiego tytułu, jako jedyna drużyna rozgrywek ma na swoim koncie komplet punktów i przewodzi ligowej stawce.

Warta Poznań - AZS AWF Poznań 2:1 (2:1)

bramki: Paech (21), Hain (25-kr) - Krokosz (33).
Start Gniezno - Pomorzanin Toruń 3:9 (0:2)
bramki: Ciężki 2 (50, 67), M. Grotowski (68) - Szyplik 5 (45, 54-kr, 59, 61, 65), Zadka 2 (3, 6), Raciniewski (46), Dąbrowski (56).
LKS Gąsawa - Polonia Środa 4:2 (3:2)
bramki: Warkoczewski 2 (13, 51-kr), Jędrys (21), Rosiński 22) - Banaszak (16), Jagodziński (33).
Grunwald Poznań - LKS Rogowo 9:0 (4:0)
bramki: Rataj 2 (17, 27), A. Mikuła 2 (26, 34), Dutkiewicz 2 (39-kr, 55-kr), Strykowski 2 (47, 70), P. Bratkowski (60-kr).