Hokej halowy: Polki zagrają o złoty medal mistrzostw Europy

JAC
Reprezentacja Polski kobiet awansowała do finału Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Pradze! Polki w spotkaniu półfinałowym pokonały Białoruś 3:2 (0:1).

Mecz niedobrze układał się dla podopiecznych trenera Krzysztofa Rachwalskiego. Rywalki do przerwy prowadziły 1:0, a pięć minut po rozpoczęciu drugiej części wygrywały 2:0.

Na szczęście potem wreszcie przebudziły się biało-czerwone. W 26. minucie gola zdobyła Joanna Wittke, a w 34. i 35. minucie dwukrotnie białoruska bramkarkę pokonała Magda Zagajska i Polki wygrały ostatecznie 3:2.

W niedzielę o godzinie 14.30 polskie hokeistki zagrają w meczu o złoty medal halowych młodzieżowych mistrzostw Europy. Rywalkami Polek będą Rosjanki lub Czeszki.