Hokej na trawie: Emocje tylko w jednym meczu

W piątek odbyły się pierwsze spotkania półfinałowe hokeistów na trawie o mistrzostwo Polski. Ekipa AZS Politechnika Pocztowiec Poznań pokonała Pomorzanina Toruń 4:3 (2:1), natomiast w poznańskim boju AZS AWF i Grunwaldu, lepsi okazali się wojskowi, którzy zwyciężyli 10:1 (7:0).

Potyczka Politechniki z Pomorzaninem dostarczyła sporych emocji. Faworytem wydawali się torunianie, którzy w rundzie zasadniczej pokonali poznaniaków dwukrotnie 3:1. Ale w piątek to podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego już w 8. minucie wygrywali 1:0, kiedy Mirosław Juszczak wykorzystał pierwszy i jedyny w tym spotkaniu krótki róg. Poznaniacy co prawda byli w defensywie, ale bardzo umiejętnie wyprowadzali kontry i w 23. minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Czapliński.

Jednak torunianie zdobyli kontaktowego gola tuż przed zakończeniem pierwszej połowy (Karol Szyplik). Po przerwie Szyplik strzelił jeszcze dwie następne bramki (41. i 51. minuta), dając prowadzenie Pomorzaninowi 3:2. Ale ostatnie słowo należało do AZS Politechniki. Gospodarze przeprowadzili dwie udane akcje, a Krzysztof Rachwalski dwukrotnie pokonał toruńskiego bramkarza. Poznaniacy wygrali po twardej walce 4:3 i w sobotę o godzinie 19 czeka ich drugi mecz w Toruniu. Jeśli wygra Pomorzanin, wtedy w niedzielę w grodzie Kopernika, trzeci, decydujący pojedynek obu drużyn (do finału awansuje drużyna, która wygra dwa spotkania).

Takich emocji nie było w drugim, piątkowym półfinale. Poznański Grunwald nie dał żadnych szans ekipie AZS AWF i wygrał zdecydowanie 10:1 (7:0). Pięć goli w tym pojedynku zdobył Marcin Strykowski. W sobotę na boisku AWF przy ul. Królowej Jadwigi drugi mecz wojskowych z akademikami (początek o godzinie 13).

Półfinały mistrzostw Polski
AZS Politechnika Pocztowiec Poznań - Pomorzanin Toruń 4:3 (2:1)
bramki: 1:0 - Mirosław Juszczak (8-kr), 2:0 - Mateusz Czapliński (27), 2:1 - Karol Szyplik (35), 2:2 - Karol Szyplik (41), 2:3 - Karol Szyplik (51), 3:3 - Krzysztof Rachwalski (55), 4:3 - Krzysztof Rachwalski (65).
AZS AWF Poznań - Grunwald Poznań 1:10 (0:7)
bramki: 0:1 - Marcin Strykowski (4), 0:2 - Mateusz Poltaszewski (6), 0:3 - Strykowski (8), 0:4 - Waldemar Rataj (18), 0:5 - Mateusz Poltaszewski (23), 0:6 - Strykowski (24), 0:7 - Szymon Hutek (29-kr), 1:7 - Jakub Lewandowski (46), 1:8 - Paweł Bratkowski (59-kr), 1:9 - Strykowski (62), 1:10 - Strykowski (68).