Hokej na trawie: Polacy nadal w grze o Londyn, Polki już bez szans

Polscy hokeiści na trawie wygrali drugi mecz podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Londynie, jaki odbywa się w stolicy Indii - New Delhi. Biało-czerwoni pokonali drużynę Włoch 7:2 (4:2) i nadal zachowują szanse na olimpijski awans.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Hokej na trawie: Wygrana Polaków i porażka Polek w Indiach

Straciły je natomiast praktycznie polskie hokeistki, które przegrały trzecie spotkanie. Polki uległy zespołowi Indii 0:3 (0:1) i jako jedyne w imprezie nie zdobyły jeszcze punktu.

Po porażce z Francją 1:2 i zwycięstwie z Kanadą 3:2, Polacy "obowiązkowo" musieli wygrać z Włochami, aby nadal myśleć o paszportach do Londynu. Nasi hokeiści rozpoczęli spotkanie ze sporym animuszem i już po siedmiu minutach prowadzili 2:0, po golach Mirosława Juszczaka (z krótkiego rogu) oraz Szymona Hutka (z karnego). Niestety potem podopieczni holenderskiego trenera Basa Dirksa niepotrzebnie zwolnili grę.

Rywale poczuli szansę na uzyskanie dobrego rezultatu. Bo dla Włochów (po dwóch porażkach) to był już ostatni dzwonek na włączenie się do walki o awans. Dwukrotnie ekipa Italii zdobywała kontaktowego gola, ale na szczęście wyższość polskiej drużyny w tym pojedynku nie podlegała dyskusji.

Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 4:2, a w drugiej części "dołożyli" jeszcze trzy następne gole. Po trzech rundach spotkań, Polacy, podobnie jak Kanadyjczycy i Francuzi mają na swoim koncie po 6 pkt. Tylko Indie zgromadziły komplet 9 pkt. i jak się wydaje, na pewno ta drużyna dotrze do finału turnieju.

Przed Polakami w środę czwarty mecz, z najsłabszą drużyną Singapurem. Po dniu przerwy w czwartek, w piątek biało-czerwoni zagrają z Indiami.

Z kolei polskie hokeistki mają już za sobą spotkanie z gospodarzem turnieju - Indiami. Biało-czerwone długimi momentami toczyły wyrównana walkę z przeciwniczkami, ale ostatecznie przegrały 0:3. Tym samym straciły szanse na walkę o olimpijski awans.

Polkom pozostały do rozegrania mecze z Kanadyjkami (w środę) i Ukrainkami (w piątek). Niestety pech nie omija polskiej drużyny, bo co prawda po kontuzji do drużyny wróciła Paulina Polewczak, to jednak dwie inne, podstawowe zawodniczki Paulina Okaj i Natalia Wiśniewska doznały urazów i mogą już nie zagrać w Indiach. Podopieczne trenera Krzysztofa Rachwalskiego z pewnością nie były faworytkami walki o Londyn, ale można mieć nadzieję, że powalczą jeszcze w New Delhi o zwycięstwo.

Turniej mężczyzn
Polska - Włochy 7:2 (4:2)
bramki: Mirosław Juszczak 2 (6-kr, 34-kr), Szymon Hutek (7-karny), Szymon Oszyjczyk (16), Karol Majchrzak (52), Tomasz Górny (65), Artur Mikuła (66) - Daniele Malta 2 (13-kr, 32-kr).