Hokej: Pod nowym szyldem zaczęli od zwycięstwa

Paweł Miecznik
Po długiej, zimowej przerwie do rywalizacji o mistrzostwo Polski wrócili hokeiści na trawie. Lider o obrońca mistrzowskiego tytułu Grunwald Poznań bez żadnych problemów pokonał na Pałukach ekipę LKS Gąsawa 8:2 (5:0).

Wojskowi od początku dyktowali warunki na boisku i już po kwadransie wygrywali 3:0. Co prawda na początku drugiej odsłony gospodarze zdobyli dwie bramki, ale w końcówce spotkania poznaniacy potwierdzili jedynie swoją dominację i strzelili jeszcze trzy gole, pewnie pokonując gąsawian.

Pod nowym szyldem - AZS Politechnika Pocztowiec - po raz pierwszy zagrali w tych rozgrywkach wielokrotni mistrzowie Polski. Podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego wyraźnie pokonali Polonię Środa 7:0. Poznaniacy dość szybko, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie, ale potem gra się wyrównała i to średzianie wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Gospodarze przebudzili się po dwudziestu minutach i naprawdę pokazali wiele ciekawych akcji ofensywnych, po których zdobyli trzy gole. Po przerwie "dołożyli" jeszcze trzy następne i po tym zwycięstwie utrzymali trzecią lokatę w ligowej tabeli.

- Cieszę się z tej wygranej, bo momentami gra zespołu wyglądała naprawdę nieźle. Mam nadzieję, że poprawimy jeszcze skuteczność, no i przede wszystkim awansujemy do czołowej czwórki rozgrywek - powiedział Zbigniew Rachwalski, trener AZS Politechnika Pocztowiec.

Dramatyczny przebieg miał pojedynek poznańskiej Warty z Pomorzaninem Toruń. Dwadzieścia minut przed końcem meczu zieloni wygrywali już 4:1 i nic nie wskazywało na to, że mogą mieć problemy ze zdobyciem kompletu punktów. Tymczasem torunianie rozpoczęli skuteczny pościg i dwie minuty przed końcem doprowadzili do remisu 4:4. Ale ostatnie słowo należało do Warty, która wykorzystała krótki róg już po regulaminowym czasie gry i tym samym pokonała Pomorzanina 5:4.

Na niespodziankę zanosiło się w spotkaniu LKS Rogowo z AZS AWF Poznań. Rogowianie, którzy w tych rozgrywkach nie zdobyli jeszcze punktu, po dwudziestu minutach wygrywali 3:1. Akademicy zabrali się do odrabiania strat po przerwie. Szybko zdobyli dwa gole i prowadzili 4:3. Piątą bramkę strzelili w ostatnich sekundach pojedynku i wygrali 5:3.

Ciekawie było też na Śląsku, gdzie ekipa MKS Siemianowice udowodniła, że na swoim boisku jest bardzo groźna. Przekonali się o tym hokeiści Startu Gniezno, którzy przegrali 3:4.

MKS Siemianowice - Start Gniezno 4:3 (3:2)
bramki: Hulbój (3),Ł. Staniczek (8-kr), Chrost (16), Bortlik (60) - Wejerowski (28), Gromadzki (30-kr), M. Grotowski (61).
Warta Poznań - Pomorzanin Toruń 5:4 (1:0)
bramki: T. Wachowiak 2 (52, 70-kr), M. Wachowiak (24-kr), W. Wachowiak (48), A. Semonowicz (58) - Sobczak 2 (63, 68), Zieliński (47), Zadka (67).
LKS Gąsawa - Grunwald Poznań 2:8 (0:5)
bramki: Rosiński (37), Karge (46) - Mat. Poltaszewski 2 (8, 10), Rataj (16), P. Bratkowski (25-kr), T. Choczaj (29), Petrykowski (55), Dutkiewicz (63-kr), Strykowski (68).
AZS Politechnika Pocztowiec Poznań - Polonia Środa 7:0 (4:0)
bramki: Władysiak 2 (22, 42), D. Rachwalski 2 (26-kr, 32-k), Chwalisz (3), M. Juszczak (41), Gozdowski (62).
LKS Rogowo - AZS AWF Poznań 3:5 (3:2)
bramki: Kuczkowski (5), Popiołek (10), Łuczka (20) - A. Pacanowski 2 (19, 41), F. Bratkowski 2 (39, 70), Bułka (23).