18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Horseball na Cavaliadzie: Remis z Austrią 5:5 w pierwszym oficjalnym meczu reprezentacji Polski

LUMAR
Horseball na Cavaliadzie. Remis z Austrią 5:5 w pierwszym oficjalnym meczu reprezentacji Polski Waldemar Wylegalski
Poznańska Cavaliada, która od czwartku odbywa się w w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich to wielkie emocje sportowe, które zapewniają znakomici jeźdźcy, ale też wiele atrakcji i pokazów przygotowanych przez organizatorów. Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz horseballowy, w którym zmierzyły się reprezentacje Polski i Austrii. Dla biało-czerwonych był to pojedynek historyczny, bowiem nasza reprezentacja rozegrała swój pierwszy oficjalny mecz międzypaństwowy. Faworytem byli oczywiście goście, ale niespodziewanie spotkanie zakończyło się remisem 5:5, do przerwy biało-czerwoni prowadzili 3:2.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU:
MECZ HORSEBALLOWY W POZNANIU

Austriacy w horseballa grają od wielu lat, a Polacy w tej dyscyplinie stawiają pierwsze kroki. Polską reprezentację stanowili zawodnicy z Bukówca Górnego. Pierwszego gola w niedzielnym spotkaniu już w pierwszej minucie zdobył Krzysztof Lipowy. W drugiej połowie nasi zawodnicy prowadzili już 5:2 i wydawało się, że pewnie wygrają. Jednak Austriacy potem zdobyli trzy punkty, a ten na wagę remisu dosłownie w ostatniej sekundzie.

- Oczywiście jesteśmy z tego remisu bardzo zadowoleni - powiedział Paweł Apolinarski, kapitan polskiego zespołu. - Horseball to dla nas nowość, ale uprawiamy tę dyscyplinę, by popracować nad ciałem. Nasza grupa zajmuje się przede wszystkim kaskaderką dżigitówką, a horseball jest tego bardzo dobrym uzupełnieniem.

Dodajmy, że po dwa punkty dla polskiej reprezentacji zdobyli Paweł Apolinarski i Krzysztof Lipowy, a jeden Szymon Rolla. Wśród gości najskuteczniejszy był Alexander Hahn, który cztery razy trafił do kosza, a piąty punkt zdobył Rupert Lothka.

Polska - Austria 5:5 (3:2)
Polska: Paweł Apolinarski, Szymon Rolla, Szymon Rozwałka, Andrzej Lipowy, Krzysztof Lipowy, Mariusz Grzesiecki.
Austria: Sandra Migl, Jasmin Lotz, Hannah Friedl, Alexander Hahn, Sophie Dworschak, Rupert Lothka.

Boisko do horseballa ma wymiary 25 na 65 metrów, kosze o średnicy jednego metra zawieszone są na wysokości 3,5 metra. Drużyny składają się z sześciu graczy (czterech na boisku i dwóch rezerwowych). Mecz trwa dwa razy po 10 minut, a przerwa trzy minuty. Mecz rozpoczyna się poprzez podniesienie piłki z ziemi w galopie. Przed oddaniem rzutu do kosza obowiązkowe są trzy podania piłki między trzema różnymi zawodnikami. Zawody prowadzi dwóch sędziów.