I mistrza można pokonać

Marek Lubawiński
Jurij Buchało w Warszawie zdobył 13 punktów
Jurij Buchało w Warszawie zdobył 13 punktów S. Siewior
W sobotnie popołudnie wielką niespodziankę sprawili rugbiści Posnanii, którzy pokonali w Warszawie Folca/AZS AWF 28:17 (15:17). Drużyna ze stolicy to przecież aktualny mistrz Polski, mająca także wielkie aspiracje w tym sezonie.

Poznaniacy objęli prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania. Piłkę przejął Krzysztof Zając, który w tym sezonie trafił do Posnanii z Budowlanych Łódź. Nowy gracz zespołu ze stolicy Wielkopolski zdobył pięć punktów z przyłożenia, a skutecznie za dwa poprawił Jurij Buchało. Potem 14 punktów wywalczyli gospodarze (dwa przyłożenia i dwie poprawki), którzy w 20. minucie prowadzili 14:7.
Jednak po karnym Buchały (3 punkty) i przyłożeniu Łukasza Kujawskiego znów lepsza była Posnania wygrywając 15:14. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili miejscowi, bowiem po kolejnym skutecznym karnym wygrywali 17:15.

W drugiej odsłonie punktowali już tylko przyjezdni. Sześć punktów z karnych to kolejny dorobek Buchały, najskuteczniejszego zawodnika meczu. Bowiem na trzy minuty przed zakończeniem niezwykle emocjonującego pojedynku z mistrzem znów przyłożył Zając, a Jura pewnie poprawił, pieczętując sensacyjne zwycięstwo Posnanii. W drugich czterdziestu minutach rugbiści Posnanii mieli sporą przewagę, mimo że po żółtych kartkach kilkakrotnie grali osłabieniu.
W sobotę poznańska drużyna zagra przed własną publicznością. - Zapraszamy na mecz z Pogonią Siedlce - mówi Jurij Buchało. - Musimy wygrać po raz kolejny, bo jesteśmy w dobrej formie.