Ile kosztuje sprzątanie mieszkania i domu na zamówienie

  Ile kosztuje sprzątanie mieszkania i domu na zamówienie

  Katarzyna Piojda

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Mycie okien

  Mycie okien do ulubionych prac domowych nie należy. To m.in. z tego powodu niektórzy wolą tuż przed świętami skorzystać z pomocy firmy sprzątającej. ©Wojciech Matusik

  Jak nie masz chęci, siły lub czasu na generalne porządki przed świętami, możesz zamówić serwis sprzątający. Piszemy, ile firma sprzątająca weźmie za swoje usługi przed tegoroczną gwiazdką.
  Mycie okien

  Mycie okien do ulubionych prac domowych nie należy. To m.in. z tego powodu niektórzy wolą tuż przed świętami skorzystać z pomocy firmy sprzątającej. ©Wojciech Matusik

  Nie tylko nowoczesne panie domu i te, których status materialny jest ponadprzeciętny, decydują się na to, aby firma sprzątająca zadbała o czystość i porządek w ich domu przed świętami. Przeciętna pani i pan Kowalski też coraz częściej robią ten krok. Podajemy orientacyjne stawki stosowane przez serwisy sprzątające w największych miastach Polski. Im bliżej świąt, a więc im więcej zamówień, tym usługi sprzątania będą droższe.

  Do analizy wybraliśmy trzy przypadki: 30-metrową kawalerkę, 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 60 metrów kwadratowych oraz dom liczący 200 metrów kwadratowych. Usługa jednorazowa obejmuje tzw. sprzątanie standardowe, a więc mycie okien, mycie podłóg, ścieranie kurzu, mycie lamp i drzwi, odkurzanie dywanów/chodników, sprzątanie łazienki i kuchni. Wersja poszerzona to również trzepanie dywanów oraz czyszczenie tapicerki. W ceny wliczone są płyny i środki do mycia/czyszczenia oraz dojazd serwisu pod wskazany adres.

  Warszawa


  Właściciel kawalerki za zlecenie firmie sprzątania w wersji standardowej zapłaci 150 złotych, a jeśli zechce, aby serwis zajął się jeszcze meblami tapicerowanymi i dywanami, to wyda 230 złotych. Kto ma 3-pokojowe lokum, wyda 250 złotych (tańsza wersja) albo 360 złotych (wersja droższa). Klient zlecający posprzątanie domu, musi liczyć się z wydatkiem rzędu 350 albo 450 złotych.

  Kraków


  Posprzątanie 1-pokojowego mieszkania wyniesie nas 130 złotych (usługa zwykła) lub 180 złotych (opcja poszerzona). Za doprowadzenie do porządku 3-pokojowego mieszkania należy zapłacić 175 złotych albo 240. Kto ma dom, musi przeznaczyć na usługę od 300 do 450 złotych.

  Łódź


  Kto zamówi posprzątanie swojej kawalerki, temu ubędzie od 100 do 160 złotych z portfela. Firma sprzątająca za posprzątanie 3-pokojowego mieszkania skasuje 140–240 złotych, a domu – od 320 do 350 złotych.

  Wrocław


  200–230 złotych będzie kosztowało zrobienie porządku w kawalerce. Na mieszkanie z trzema pokojami trzeba będzie przeznaczyć od 280 do 350 złotych. Kto ma dom, ten poniesie koszty sprzątania rzędu 400–460 złotych.

  Poznań


  Serwis sprzątający weźmie od 80 do 120 złotych za zrobienie porządków w kawalerce. Cena wzrośnie do 120–170 złotych, jeśli będzie mowa o 3-pokojowym mieszkaniu. Za świąteczne porządki w dwustumetrowym domu pracownicy firmy zażyczą sobie od 180 do 240 złotych.

  Gdańsk


  120–150 złotych należy wydać, jeśli firma posprząta mieszkanie 1-pokojowe, natomiast 200–270 zł, gdy mieszkanie będzie z trzema pokojami. Właściciele domu będą musieli zapłacić za posprzątanie od 280 do 330 złotych.

  Szczecin


  Posprzątanie kawalerki wyniesie nas od 70 do 120 złotych. Kto mieszka w lokalu 3-pokojowym, ten zapłaci minimum 130 złotych, a maksimum 200 złotych. Za posprzątanie domu zleceniobiorca weźmie od 190 do 260 złotych.

  Bydgoszcz


  Właściciel 1-pokojowego mieszkania musi liczyć się z tym, że wyda od 80 do 150 złotych. Gdy zajmuje 3-pokojowe mieszkanie, koszt wzrośnie. Wyniesie od 170 do 270 złotych. Na zrobienie porządku w domu trzeba będzie przeznaczyć 250–300 złotych.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kronika OSP w Wielkopolsce

  Kronika OSP w Wielkopolsce

  Strona Zdrowia 24

  Strona Zdrowia 24