MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Impact w Poznaniu już za miesiąc. Michelle Obama, Jesse Eisenberg i wiele korzyści dla miasta. Co się będzie działo?

Emilia Ratajczak
Emilia Ratajczak
Miasto Poznań będzie gospodarzem Impactu w 2024, 2025 i 2026 roku. Na początku stycznia przedstawiciele Urzędu podpisali umowę z Fundacją Impact.
Miasto Poznań będzie gospodarzem Impactu w 2024, 2025 i 2026 roku. Na początku stycznia przedstawiciele Urzędu podpisali umowę z Fundacją Impact. Adam Jastrzębowski
Miasto Poznań podpisało trzyletnią umowę z Fundacja Impact na zakup usług promocyjnych w czasie kongresów Impact. Wydarzenie odbędzie się w 15 i 16 maja 2024 roku. Organizatorzy wskazują, że dzięki Impact miasto wiele zyska, a co za tym idzie - mieszkańcy. Kto przyjedzie na Impact 2024? Zobacz!

Spis treści

Kongres Impact w Poznaniu

W styczniu 2024 roku po procesie wielomiesięcznych negocjacji, Miasto Poznań podpisało trzyletnią umowę z Fundacją Impact na zakup usług promocyjnych w czasie kongresów Impact w latach 2024, 2025 i 2026. Łączna wartość umowy wynosi 3,66 mln zł netto, co przekłada się na 1,22 mln zł wydatków netto rocznie.

Tak wyglądał Impact w 2023 roku! Zobacz zdjęcia:

- Impact to jedno z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń technologiczno-gospodarczych w Europie. Lokalizacja kongresu rangi międzynarodowej, jakim jest Impact, pozwala na wzmocnienie marki miasta oraz zwiększenie jego roli na arenie międzynarodowej

- zapewniają organizatorzy.

W tym roku na imprezę, która odbędzie się w dniach 15-16 maja, przybędą takie osobistości jak: Michelle Obama, Jesse Eisenberg (aktor), Kenneth Cukier (redaktor w the Economist), Valerie Jarrett (Obama Foundation), Peter Zeihan (wybitny ekspert w dziedzinie geopolityki), Chris Bailey (pisarz) czy Esther Perel (uznana na całym świecie psychoterapeutka) oraz wielu innych.

Rozwój kongresu Impact

Kongres systematycznie się rozwija, co pokazuje rosnąca liczba mówców i gości. W 2021 r. liczba mówców wynosiła 400, a gości ok. 2000, natomiast w 2023 r. liczba mówców wyniosła już 600, a gości ok. 5000.

- Zależy nam na promocji wizerunku Poznania w ramach Impact oraz związaniu kongresu z naszym miastem na dłuższy czas, dlatego planujemy obecność Impactu w Poznaniu na okres 3 lat

- informują organizatorzy Impact.

Podczas Impactu 2024 planuje się około 6000 uczestników z całej Polski i ze świata. Liczba speakerów to 650, ich występy są podzielone na 23 ścieżki tematyczne. Lista partnerów instytucjonalnych i medialnych jest imponująca, są to m.in. Ambasada Szwajcarii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a "Głos Wielkopolski" został jednym z patronów medialnych.

Wpływ Impact na gospodarkę Poznania i Wielkopolski

Badania przeprowadzone przez zespół pod kierownictwem prof. UMK dr hab. Krzysztofa Celucha pokazują, że bezpośredni oraz pośredni wpływ finansowy wydarzenia dla miasta Poznania i regionu w 2023 r. wyniósł ok. 20 mln zł, a w 2025 przewidywany jest na poziomie 39 mln zł. Sam organizator kongresu Impact w 2023 r. przeznaczył na usługi związane z produkcją wydarzenia ok. 5,7 mln zł brutto u przedsiębiorców z Poznania i regionu.

Naukowcy w raporcie z 2023 roku wskazują również między innymi na rozwój branży spotkań, branży turystycznej, promocję miasta, wzrost gospodarczy, budowanie pozytywnego wizerunku miasta czy akcelerację inwestycji w regionie, czyli współpracę organizatorów kongresu z działającymi w Poznaniu centrami badawczo-rozwojowymi.

Jeśli chodzi o Wielkopolskę, to w raporcie wymieniono takie korzyści jak: promowanie innowacyjnych rozwiązań, współprace międzynarodową czy wsparcie dla przedsiębiorców.

- Przedstawiciele biznesu z Wielkopolski mogą korzystać z usług oferowanych w ramach konferencji Impact, np.: mentoring, szkolenia, dostęp do finansowania i narzędzi biznesowych dla przedsiębiorstw społecznych

- zawiera raport.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Turystyczna Wielkopolska: Poznań

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski