Imprezownik: Co warto zobaczyć w sierpniu. Sprawdź!

Marcin Kostaszuk, Marek Zaradniak
Dodę zobaczymy w tym miesiącu na Jarmarku Chmielo-Wikliniarskim w Nowym Tomyślu
Dodę zobaczymy w tym miesiącu na Jarmarku Chmielo-Wikliniarskim w Nowym Tomyślu Krzysztof Szymczak / POLSKAPRESSE
Joe Cocker w Poznaniu, Ich Troje w Ślesinie, a może Doda w Nowym Tomyślu? Wybierz coś dla siebie z naszego kalendarium imprezowego!

5-13 sierpnia
Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk
Poznań ma wreszcie duży festiwal filmowy z kilkoma pasmami tematycznymi, programem muzycznym i częścią edukacyjną. Do Poznania przyjedzie między innymi wybitny aktor James Cromwell oraz mniej znani, ale znaczący ludzie filmu.
Poznań (różne lokalizacje) i Rozbitek k. Kwilcza
www.transatlantyk.org

6 sierpnia
Lato z Radiem w Gnieźnie
Na imprezie związanej z najpopularniejszą letnią audycją Polskiego Radia wystąpią: Centrum Uśmiechu, The Beatlemen, Zakopower i Blue Cafe. Spotkać się będzie można również z mistrzem kuchni Robertem Sową.
Gniezno, plac Św. Wojciecha, 6 sierpnia, godzina 16, wstęp wolny
www.latozradiem.pl

6-7 sierpnia
Kwadrofonia w Kontenerach
Jan Jęchorek, Uniqplan, Disordered w sobotę oraz The Ploy i Lody w niedzielę - oto plan przeglądu świeżych trendów w polskiej muzyce alternatywnej.
Poznań, KontenerArt, wstęp wolny
www.kontenerart.pl

6-7 sierpnia
Wolsztyn w rytmie country
Czy w Wielkopolsce rośnie konkurencja dla Mrągowa? Na to wskazuje festiwal "Czyste Country", w ramach którego wystąpią artyści z USA: Billy Yates i Georgette Jones. Oprócz nich kowbojskie rytmy zagrają Savannah (Holandia), Rebel Bunch (Niemcy) oraz Michał Lonstar, Honky Tonk Brothers i Dorota Krawczyk.
Wolsztyn, Park Miejski, od godziny 16, wstęp wolny
www.country.wolsztyn.pl

6-7 sierpnia
Gwiazdy pop w Ślesinie
W ramach trasy "Lato Zet" w sobotę wystąpią w Ślesinie Kasia Wilk, Mezo, Hamak, Wet Fingers oraz Afromental. Nazajutrz będzie można tam usłyszeć zespół Ich Troje.
Ślesin, Przystań Wodna, godzina 17, wstęp wolny
www.slesin.pl

7 sierpnia
Mocarze Grodu Biskupińskiego
Najsilniejsi mężczyźni z całej Polski powalczą o tytuł "Mocarza Grodu Biskupińskiego". Będą musieli m.in. ustawić w pion słup szczytowy chaty biskupińskiej.
Biskupin, Muzeum Archeologiczne, od godziny 12, wstęp wolny
www.biskupin.pl

7 sierpnia
Festiwal Chopin-Liszt w Antoninie
W każdą niedzielę sierpnia odbywać się będą koncerty IX Letniego Festiwalu Muzycznego Chopin - Liszt. Zainauguruje go recital rosyjskiego wirtuoza Aleksieja Komarowa.
Antonin, Pałac Radziwiłłów (ul. Pa-łacowa 1), godzina 19, bilety: 15-30 zł
www.ckis.kalisz.pl

8 sierpnia
Zrób sobie Czerwonak
Z okazji 600-lecia Czerwonaka mieszkańcy tej miejscowości budować będą jej makietę. Codziennie przez trzy godziny. Zaczną w poniedziałek, skończą w piątek.
Czerwonak, Gminny Ośrodek Kultury Sokół, (ul. Gdyńska 47), godzina 12-15, wstęp wolny
www.gok-sokol.pl

9 sierpnia
Koncert Joe Cockera
Intymny wieczór - takim hasłem reklamują organizatorzy występ jednego z najsłynniejszych głosów muzyki popularnej ostatniego półwiecza. Bo czy ktoś nie zna jego wersji "With A Little Help From My Friends", "Summer In The City", "You Are So Beautiful" czy "You Can Leave Your Hat On"?
Poznań, Arena (ul. Wyspiańskiego 33), godzina 19, bilety: 150-400 zł
www.ebilet.pl

12-15 sierpnia
Festiwal Dobrego Smaku
Cztery dni jarmarku lokalnych specjałów i wyszukanych potraw, spotkań autorskich i warsztatów, a także pokazów kulinarnych i koncertów. Szczególnie polecamy Laboratoria Smaku w Trattorii Castellana (ul. Fredry 7) oraz koncerty na Starym Rynku (zawsze od 17).
Poznań, Stary Rynek i inne miejsca, na większość imprez wstęp wolny
www.ofds.pl

13 sierpnia
Polska Akademia Gitary: na początek Super Duo
Od 12 do 28 sierpnia w Poznaniu, Jarocinie, Gnieźnie, ale także w siedemnastu innych miejscowościach Wielkopolski odbędzie się tegoroczna edycja Polskiej Akademii Gitary. Zaplanowano blisko 50 wydarzeń. Wśród wykonawców będzie m.in. poznański zespół Super Duo.
Poznań, Scena na Starym Rynku, godzina 17, wstęp wolny
www.akademiagitary.pl

15 sierpnia
Grodziskie "Gronalia"
Zespoły z Armenii, Słowacji i Polski wezmą udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Folklorystycznych i Orkiestr "Gronalia" 2011. Odbędzie się on w Grodzisku Wielkopolskim od 13 do 15 sierpnia. Zakończą go dożynki, których gwiazdą będą Trebunie Tutki.
Grodzisk Wlkp, Park Miejski, godzina 18.30, wstęp wolny
www.grodzisk.ckrondo.pl

19 i 20 sierpnia
Festiwal Raport: teatr alternatywny w Starej Gazowni
W scenerii Starej Gazowni z plenerowymi spektaklami wystąpią poznańskie zespoły alternatywne: Teatr Ósmego Dnia (spektakl "Arka"), Biuro Podróży (,,Carmen Funebre"), Strefa Ciszy (,,Salto Mortale"), Usta Usta Republika (,,Cadillac") oraz Teatr Fuzja (,,Dywidenda" i "Cafestrada"). Nie opodal, na terenie KontenerArt koncerty i warsztaty dla dzieci.
Poznań, Stara Gazownia (Chwaliszewo), wstęp wolny
www.spoldzielnia.art.pl

19-20 sierpnia
Amadeus z gitarzystami
IV edycję Polskiej Akademii Gitary oficjalnie zainaugurują koncerty Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus. Dyryguje Agnieszka Duczmal. Jako soliści gitarzysta Łukasz Kuropaczewski i wiolonczelista Andrzej Bauer.
Gniezno, Katedra, Wzgórze Lecha, godzina 19, wstęp wolny
Poznań, kościół oo. Dominikanów, ul. Kościuszki 99, godzina 20.30, wstęp wolny
www.akademiagitary.pl

20 sierpnia
nieDramatyzuj w Siedlcu
Do kabareciarzy adresowany jest I Festiwal Małych Form Teatralnych i Satyrycznych "nieDramatyzuj" w Siedlcu. Na czele jury stoi Jacek Fedorowicz, a impreza towarzyszy organizowanemu już po raz ósmy Europejskiemu Świętu Świni.
Siedlec koło Wolsztyna, Gminny Ośrodek Kultury (ul. Zbąszyńska 19), godzina 16, wstęp wolny
www.niedramatyzuj.pl

20 sierpnia
Mistrzowie smyczków w Pile
Muzycy grający na instrumentach smyczkowych z różnych stron świata wezmą udział w III festiwalu Music and Master Class. Odbędzie się on od 13 do 20 sierpnia w Pile. Jego finałem będzie koncert, podczas którego Orkiestrą Festiwalową zadyryguje David Greenlees, a solistą będzie Aleksander Neustroev.
Piła, Pilski Dom Kultury (plac Staszica 1), godzina 18, bilety 20-50 zł
www.masterclass-pila.pl.

20-27 sierpnia
Dancing Poznań
Pod hasłem Dancing Poznań kryją się XVIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, a także imprezy towarzyszące. W festiwalu uczestniczyć będzie dziesięć zespołów, które zaprezentują 16 spektakli. Na szczególną uwagę zasługuje Compagnie Jant-Bi z Senegalu.
Poznań, Studio Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4), WSNHiD (ul. Kutrzeby 10), zapisy na warsztaty www.ptt-poznan.pl

21 sierpnia
Integracje 2011
Zespoły z Azerbejdżanu, Armenii, Holandii, Kolumbii, Meksyku, Słowacji i Polski wezmą udział w Światowym Przeglądzie Folkloru Integracje, który odbędzie się w Poznaniu, ale także w Lesznie, Swarzędzu i we Wronkach od 15 do 21 sierpnia. Jego finałem będzie koncert "Muzyka w folklorze świata".
Poznań, Malta Trybuny, godzina 21, wstęp wolny
www.festiwal.awf. poznan.pl

21 sierpnia
Poluzjanci w Jarocinie
Podczas Polskiej Akademii Gitary zaprezentują się wykonawcy z różnych stylistyk. Będą też Poluzjanci z Kubą Badachem.
Jarocin, Freewolna Scena w Parku, godzina 21, wstęp wolny
www.akademiagitary.pl

25 sierpnia
Enej na Dziedzińcu Zamkowym
Folkowi triumfatorzy telewizyjnego show "Must Be The Music" zakończą zamkowy cykl koncertów dziedzińcowych.
Poznań, CK Zamek (Św. Marcin 80/82), bilety: 30 zł
www.zamek.poznan.pl

25 sierpnia
XII Międzynarodowe Warsztaty Flażoletowe
Tradycyjna muzyka bretońska będzie tematem Międzynarodowych Warsztatów Flażoletowych, które już po raz dwunasty od 22 do 25 sierpnia organizuje poznański Dom Bretanii. Poprowadzi je związany z Bretońską Akademią Muzyczną Gurvant Le Gac. Kulminacyjnym punktem będzie koncert finałowy.
Poznań, Muzeum Archeologiczne (ul. Wodna 27), godzina 19, wstęp wolny
www.dombretanii.org.pl
26 sierpnia
III Międzynarodowe Spotkania z Folklorem w Gnieźnie
W Spotkaniach weźmie udział 7 zespołów folklorystycznych, reprezentujących Francję, Rosję, Serbię Szwecję, Węgry, Włochy i Polskę.
Gniezno, Rynek, wstęp wolny
www.gniezno.pl

26 sierpnia
Doda, Golce i Acid Drinkers
na jednej scenie w Nowym Tomyślu
W ramach Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego Nowy Tomyśl zaprasza na koncert rodzimych gwiazd: Golec uOrkiestra, Acid Drinkers, Natural Dread Killaz i Dody. Od 26 do 28 sierpnia trwa tu II Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa, największa w Polsce wystawa i jarmark wyrobów wiklinowych.
Nowy Tomyśl, Park Kultury i Wypoczynku (ul. Topolowa 11), wstęp wolny www.nowytomysl.pl

26 i 27 sierpnia
Hip-Hop Poznań Festiwal
Koncerty tak znanych raperów jak Eldo, Fokus, Pezet i Łona powinny przyciągnąć do Starej Rzeźni w Poznaniu wielu fanów czarnych rytmów. W programie także pokazy filmów o hip-hopie, warsztaty taneczne oraz bitwa na rymy.
Poznań, Stara Rzeźnia (ul. Garbary 101/111), cena biletów jeszcze nieustalona
www.klubzak.pl

27 sierpnia
Festiwal BLusowo
Podpoznańskie Lusowo kusi fanów bluesa koncertami Martyny Jakubo-wicz, Boogie Chili i Joanny Pilarskiej. Odbędzie się także konkurs dla młodych wykonawców. Martynę Jakubo-wicz zobaczymy także w Poznaniu - 18 sierpnia na Dziedzińcu Zamkowym.
Lusowo, Scena nad jeziorem, wstęp wolny
www.goksezam.pl

27 sierpnia
Flamenco po... rosyjsku
Grisha Goriachev to gitarzysta rosyjski, który tak gra flamenco, że jego umiejętności zazdroszczą mu sami Hiszpanie. Usłyszymy go podczas Polskiej Akademii Gitary.
Poznań, kościół oo. Dominikanów (ul. Kościuszki 99), godzina 20.30, wstęp wolny www.akademiagitary.pl

27 i 28 sierpnia
Finał festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu w Poznaniu
O tytuł gwiazdy kabaretu walczy sześciu pretendentów (kabarety Chyba, Weźrzesz, Mimika, Z Konopi, Svenson Band oraz Ścibor Szpak), będzie też bitwa na żarty (Grupa Ad Hoc kontra Grupa Improwizująca Szamotuły-Wronki-Krzyż), a w roli największej atrakcji kabaret Hrabi, któremu fani ułożą program, głosując na Facebooku.
Poznań, Scena na Piętrze (ul. Masztalarska 8) i Studio TVP Poznań (ul. Serafitek 7), bilety: 54 zł
www. kwadrat-expo.com.pl

28 sierpnia
Happening gitarowy: hołd dla Nalepy, a potem dla Hendrixa
Niezwykle emocjonujący będzie finałowy dzień Polskiej Akademii Gitary. Najpierw wszyscy uczestnicy festiwalu wezmą udział w happeningu, podczas którego wykonają przebój "Kiedy byłem małym chłopcem". Wieczorem odbędzie się koncert Jarosława Śmietany "A Tribute To Jimi Hendrix".
Poznań, plac przy stopniach Ratusza (Stary Rynek), godzina 11, wstęp wolny
Poznań, Dziedziniec Różany CK Zamek, (Święty Marcin 80/82), bilety: 40-60 zł www.akademiagitary.pl

28 sierpnia
Węgierskie wesele
Zespoły z Francji, Rosji, Serbii, Szwecji, Węgier, Włoch i Polski wezmą udział w V Europejskim Festiwalu Sztuki Ludowej, który trwał będzie od 24 do 28 sierpnia. Kulminacją będzie pierwsze międzynarodowe wesele w obrzędzie węgierskim.
Poznań, Centrum Konferencyjno-Wykładowe Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2, godzina 17.30, wstęp wolny
www.festiwalpoligrodzianie.pl

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

R
RO
Janusz Palikot opublikował tekst „Bracia Karamazow” Opryńskiego,
poświęcony trwającej trzy lata pracy nad tekstem Dostojewskiego:

www.e.czaskultury.pl/felieton/62-janusz-palikot/777-bracia-karam

Kto dziś tak pracuje?
Kto jest tak bogaty, aby mieć tyle czasu? Trzy lata pracy nad przedstawieniem?
W świecie, który nie myśli o niczym innym jak o wykorzystaniu każdej godziny – niestety także w kulturze!

Konrad Lesiak, artysta - malarz mieszkający na Warszawskiej Pradze, próbuje odpowiedzieć na pytanie

DLACZEGO NALEŻY WSPIERAĆ KULTURĘ

- Jest ona inwestycją w rozwój całego społeczeństwa.
Jest to inwestowanie w wyższe standardy; etykę w nauce, relacje międzyludzkie i zwyczaje dobrosąsiedzkie, w kulturę życia, oraz zdrowie całego społeczeństwa.
Kultura to lepszy i mądrzejszy nasz własny świat.

Cały artykuł Konrada Lesiaka czytaj na stronie:

www.ruchpoparciapalikota.pl/wiadomosci/dlaczego-nalezy-wspierac-kulture
Dodaj ogłoszenie