Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Innowacyjny czempion otworzył laboratoria w Poznaniu

Marta Danielewicz
Marta Danielewicz
Nowe laboratoria w Poznaniu. Zatrudnią 100 osób
Nowe laboratoria w Poznaniu. Zatrudnią 100 osób Grzegorz Dembiński
Jedna z największych biotechnologicznych firm w Polsce otworzyła swoje laboratoria w Poznaniu. Zamierza zatrudnić 100 osób.

Selvita jest jedną z największych w Europie, polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w obszarze onkologicznym. Od lat pracują nad innowacyjnym lekiem na raka. W Stanach Zjednoczonych badania kliniczne nowego potencjalnego leku na ostrą białaczkę szpikową. Swoje badania już w zeszłym roku postanowili prowadzić także w Poznaniu W Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii. We wtorek nastąpiło w końcu uroczyste otwarcie poznańskiego oddziału. W laboratoriach Selvity zatrudnienie ma znaleźć 100 chemików i biologów.

– Fundament poznańskiego zespołu będą tworzyły osoby pochodzące z tego regionu, które od dłuższego czasu pracowały w naszych laboratoriach w Krakowie. Jednocześnie w wyniku przeprowadzonej w ubiegłym roku rekrutacji wybraliśmy najlepszych kandydatów i zaprosiliśmy ich do stolicy Małopolski, gdzie mieli okazję wdrożyć się w naszą organizację przed rozpoczęciem pracy w docelowym miejscu – opowiada dr Mirosława Zydroń, członek zarządu Selvity.

Na początku poznański obiekt będzie przede wszystkim realizował zlecenia usługowe, ale docelowo ma zostać „drugim płucem Selvity”, aktywnie uczestnicząc w prowadzonych projektach innowacyjnych. - Planujemy blisko współpracować z poznańskim środowiskiem akademickim – deklaruje M. Zydroń.

– Cieszymy się, że Selvita postanowiła otworzyć swój drugi oddział właśnie Poznaniu. To pokazuje, że firma docenia wysoko wykwalifikowanych pracowników, jakimi dysponuje poznański rynek pracy, a dzięki którym będzie mogła dynamicznie się rozwijać. Mamy nadzieję, że przykład Selvity będzie stanowił zachętę do zainwestowania w Poznaniu także dla innych firm prowadzących działalność badawczą - mówi zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Rok 2017 jest przełomowym okresem w rozwoju Selvity, za sprawą opracowywanego od kilku lat w laboratoriach firmy związku SEL24, potencjalnego polskiego innowacyjnego leku onkologicznego na ostrą białaczkę szpikową. W marcu pierwszy pacjent otrzymał związek w ramach badania I/II fazy klinicznej, które prowadzone jest aktualnie w kilku wyselekcjonowanych ośrodkach klinicznych w Stanach Zjednoczonych. Jest to prawdopodobnie pierwszy w historii polskiej branży biotechnologicznej przypadek, kiedy oryginalna substancja stworzona w polskich laboratoriach została podana pacjentom w najbardziej zaawansowanych na świecie w zakresie badań klinicznych amerykańskich szpitalach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski