Ivan Djurdjević, trener Lecha Poznań: Trzeba grać od pierwszej do ostatniej minuty

Karol Mackowiak
Ivan Djurdjević nie był zadowolony z rezultatu.
Ivan Djurdjević nie był zadowolony z rezultatu. Łukasz Gdak
- Mecz był emocjonujący, ale trzeba przyznać, że zaczęliśmy go bardzo słabo. Nie byliśmy skoncentrowani, a ciągle uczulam zespół na to, że trzeba grać od pierwszej do ostatniej minuty - szczególnie w tak szalonej lidze, jaką jest ekstraklasa - mówi Ivan Djurdjević, trener Lecha Poznań po remisie z Górnikiem Zabrze (2:2).

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań)
Mecz był emocjonujący, ale trzeba przyznać, że zaczęliśmy go bardzo słabo. Nie byliśmy skoncentrowani, a ciągle uczulam zespół na to, że trzeba grać od pierwszej do ostatniej minuty - szczególnie w tak szalonej lidze, jaką jest ekstraklasa. Wiedzieliśmy, że Górnik potrzebuje punktów, a na dodatek na swoim boisku jeszcze nie wygrał i będzie chciał zwyciężyć za wszelką cenę. Zbyt późno zaczęliśmy grać w tym meczu. Ten brak koncentracji, który był widoczny na początku w obronie, był widoczny również w ataku. Nie da się wygrać meczu spacerując, trzeba grać zdecydowanie agresywniej. Po bramce na 2:0 przeszliśmy na system gry z trzema obrońcami. Chcieliśmy zaryzykować, bo w tym momencie nie mieliśmy już nic do stracenia. Strzeliliśmy szybko kontaktowego gola, później stworzyliśmy dużo okazji. W ostatnich minutach mogliśmy ten mecz zarówno wygrać, jak i przegrać. Wywozimy stąd punkt, z przebiegu całego meczu można być zadowolonym, ale ja nie jestem.

Marcin Brosz (trener Górnika Zabrze)
Patrząc na sam wynik to niedosyt pozostaje. Tym bardziej jeżeli prowadzimy na własnym stadionie. Dziękuję kibicom za wsparcie, szczególnie wtedy, kiedy Lech zaczął przeważać. Widać dużą poprawę w naszej grze, w porównaniu do naszych poprzednich meczów. Poprawiliśmy poruszanie się po boisku, piłkarze dokonują lepszych wyborów. Jest to efekt ciężkiej pracy, ale nadal, na wielu płaszczyznach, musimy się rozwijać. Nadal nie osiągnęliśmy poziomu, który gwarantuje trzy punkty z takim zespołem, jakim jest Lech Poznań.