Jarmark Wielkanocny 2023 startuje w Poznaniu. Mnóstwo atrakcji dla zwiedzających!

OPRAC.:
Grzegorz Szkiłądź
Grzegorz Szkiłądź
W tym roku jarmark na placu Wolności potrwa od czwartku 30 marca do niedzieli 2 kwietnia.
W tym roku jarmark na placu Wolności potrwa od czwartku 30 marca do niedzieli 2 kwietnia. Waldemar Wylegalski
Ręcznie wyrabiana ceramika, ozdoby świąteczne, biżuteria, a także regionalne i zagraniczne smakołyki czekać będą na mieszkańców Poznania i turystów podczas Jarmarku Wielkanocnego. W tym roku jarmark na placu Wolności potrwa od czwartku 30 marca do niedzieli 2 kwietnia.

W przedświąteczny nastrój poznaniaków wprowadzą dekoracje i instalacja w postaci prawie 4-metrowej palmy wielkanocnej. W drewnianych budkach i na stoiskach przybranych kolorowymi wstążkami zagości niemal 40 wystawców z unikatowymi wyrobami rękodzielniczymi.

- Na pl. Wolności będzie można znaleźć wiele rzeczy przydatnych w przedświątecznych przygotowaniach - koszyki wiklinowe, wielkanocne ozdoby ceramiczne - jajka, kury, zające, ręcznie szyte ozdoby, wianki. Nie zabraknie także wielu pomysłów na oryginalne prezenty. Kupić będzie można unikatową ceramikę krymsko-tatarską, biżuterię z bursztynu, ręcznie wyrabiane świece sojowe czy galanterię. Ponadto w ofercie kupców znajdą się drewniane ozdoby, przetwory z lawendy i rękodzieło z jej kwiatami - suszone bukiety oraz kosmetyki - informują organizatorzy.

Czytaj też: "Jestem trochę Willem Smithem polskiej sceny". To już 20 lat kariery Meza

Odwiedzający jarmark znajdą na placu Wolności także lokalne i regionalne smakołyki, jak np. miody z przydomowej pasieki czy podlaskie sękacze. Nie zabraknie też produktów zagranicznych.

Od lat wielkim zainteresowaniem cieszą się oferowane na jarmarkach artykuły spożywcze pochodzące z Litwy, takie jak wiejskie chleby, kindziuki, ziołowe słoniny, smalce, cepeliny czy kresowy kwas chlebowy. Pojawią się też specjały z odleglejszych krajów - holenderskie, szwajcarskie, włoskie czy hiszpańskie sery, oliwki, a także cała gama greckich produktów z małych, rodzinnych przedsiębiorstw.

Organizatorzy podali, że ofertę handlową jarmarku wzbogacą także atrakcje dla najmniejszych gości - gry i zabawy oraz spotkania z Wielkanocnym Zającem, świąteczny spektakl dla dzieci oraz warsztaty wikliniarskie dla wszystkich grup wiekowych.

Anna Jowsa/PAP

Zespół pałacowy usytuowany jest na terenie dawnej wsi dworskiej Opieszyn, obecnie włączonej w granice miasta. W południowej części Opieszyna istniała rezydencja ówczesnych właścicieli Wrześni i okolic - możnego rodu Porajów-Różyców, wzmiankowana po raz pierwszy w 1472 r. Zobacz zdjęcia  ---->

Piękny pałac we Wrześni zachwyca nawet Magdę Gessler! Poznaj...

iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie