Jedyna uczelnia z drugą turą? Kto rektorem Uniwersytetu...

  Jedyna uczelnia z drugą turą? Kto rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu?

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prof. Małgorzata Szumacher-Strabel jest dziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

  Prof. Małgorzata Szumacher-Strabel jest dziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach ©Waldemar Wylegalski

  Uniwersytet Przyrodniczy wybierze w czwartek nowego rektora. Po ośmiu latach ze stanowiskiem pożegna się prof. Grzegorz Skrzypczak. To jedyna uczelnia w Poznaniu, gdzie nie obejdzie się bez drugiej tury?
  Prof. Małgorzata Szumacher-Strabel jest dziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

  Prof. Małgorzata Szumacher-Strabel jest dziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach ©Waldemar Wylegalski

  Kandydatów na stanowisko jest trzech. To prof. Małgorzata Szumacher-Strabel, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, prof. Jan Pikul, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz prof. Janusz Olejnik, kierownik katedry meteorologii.

  Wciąż nie wiadomo, kto ma największe szanse w walce o fotel rektora. Słychać, że będzie druga tura.

  - Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie - mówi nam nieoficjalnie jeden z pracowników uczelni. Wiele osób popiera prof. M. Szumacher-Strabel, bo świetnie się sprawdza w kierowaniu wydziałem, jest ambitna i wprowadzi na uczelnię powiew świeżości.

  Kandydaci bardzo się różnią od siebie. Prof. Jan Pikul, obecny prorektor, z racji wieku może kandydować tylko na jedną kadencję. Jest specjalistą w zakresie technologii i chemii produktów zwierzęcych. Kieruje katedrą mleczarstwa. Rzecznik uniwersytetu przekazał nam informację, że prorektor nie znajdzie czasu, by porozmawiać o swoim programie.

  Nie inaczej prof. Janusz Olejnik. - Niczego nie komentuję. Odsyłam do swojej strony internetowej, tam przedstawiłem założenia mojego programu, niech obroni się sam - mówi.

  Z jego strony można dowiedzieć się, że chciałby on zmienić system nauczania. Jego zdaniem programy dla pierwszego roku powinny być zbliżone, tak by studenci różnych kierunków mogli chodzić wspólnie na zajęcia (problem niżu demograficznego).

  Profesor chciałby też wprowadzić nauczanie modułowe, student uczyłby się nie więcej niż dwóch przedmiotów jednocześnie. Postuluje budowę centrum kongresowego.

  W gronie kandydatów na rektora jest jedna kobieta, to wspomniana prof. Małgorzata Szumacher-Strabel. W przeciwieństwie do swoich kontrkandydatów od początku zapowiadała start na dwie kadencje. Jej zdaniem tylko tak jest w stanie zrealizować swoje postulaty. Obecnie jest dziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.

  - Chciałabym dobre doświadczenia i efekty kierowania wydziałem przenieść na całą uczelnię - mówi.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  absolwenci weterynarii!?

  zz top (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  po studiach od razu do bieronki albo lidla!tam przynajmniej zarobia na zycie..

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo