Jelenia Góra. Dwa medale kolarzy Tarnovii

Robert Domżał
Złoty medal wywalczył Gracjan Szeląg, junior KK Tarnovia Tarnowo Podgórne w czasie Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Kolejny medal dla Tarnovii - brąz zdobył Wojciech Wilgus.

Aż sześć razy musieli pokonywać 17-kilometrową pętlę w okolicach Jeleniej Góry juniorzy startujący dzisiaj w Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym. Łącznie z 11-kilometrowym dojazdem do niej musieli pokonać 110 km. Na starcie pojawiło się 137 kolarzy, ale do mety dotarło niespełna 50.Akcja która zadecydował o kolejności na mecie rozegrała się na przedostatniej rundzie. Na jednym z podjazdów na czoło piętnastoosobowej grupy wyszedł zawodnik Tarnovii Tarnowow Podgórne.

- Gracjan pociągnął bardzo mocno i grupa podzieliła się na kilka mniejszych - mówi Piotr Broński, trener zespołu z Tarnowa Podgórnego.

Wraz z nim od reszty zawodników odjechał Mateusz Kazimierczak z Opty Grodzisk Mazowiecki. Na finiszu lepszy okazał się reprezentant Tarnovii. Trzeci na mecie Wojciech Wilgus miał do tej dwójki 1 minutę 8 sekund straty. Po tym jak w strzępy porwał się kilkunastoosobowy peleton Wilgus jechał z dwójka zawodników KTK Kalisz Tobiaszem Pawlakiem i Patrykiem Krzywdą. Jednak na ostatnich kilometrach przed meta zdołał im odjechać. Czwarty na mecie Tobiasz Pawlak stracił do Wilgusa - 15 sek., a piąty Patryk Krzywda - 20 sek.

O podium tyle, że w kategorii juniorów młodszych otarli się dzisiaj w czasie Mistrzostw Polski Michał Kuczyński z Koźminianki Koźmin Wielkopolski oraz Szymon Korcz z Limaro Kórnik. Zajęli oni odpowiednio 5-te i 7-me miejsce. Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej został Damian Sławek z LKS POM Strzelce Krajeńskie.

W wyścigu juniorek srebrny medal zdobyła Natalia Nowotarska z Limaro Kórnik ustępujac zwyciężczyni o 2 sekundy. Złoto wywalczyła Bogumiła Dziuba z BCM Nowatex Ziemia Darłowska. Trzecia ze startą 3 min. 10 sek wjechała na metę Rita Malinkiewicz z UKS Goodman Zator. Dziewczyny miały do pokonania 77 km.