sportowy24
  Joanna Wołosz: Atmosfera jest doskonała [WIDEO]

  Joanna Wołosz: Atmosfera jest doskonała [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Jakub Kłyszejko

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Najlepsza zawodniczka Orlen Ligi w sezonie 2015/2016 charakteryzuje przeciwniczki, a także opowiada o nowej reprezentacji.
  Na co stać obecną reprezentację?
  Mam nadzieję, że na walkę z każdym przeciwnikiem i na wygranie Grand Prix. Chciałybyśmy awansować do pierwszej dywizji.

  Co powiesz o przeciwniczkach drużyny?
  Wydaje mi się, że najsilniejszy będzie zespół Portoryko. Będą grały na igrzyskach olimpijskich, więc teoretycznie może to być najmocniejsza drużyna. Do każdego zespołu musimy podejść z takim samym nastawieniem. Należy być skupionym na maksa i grać na sto procent. W pierwszym turnieju żaden mecz nie będzie łatwy, ale chcemy wyjść z nich zwycięsko.

  Cel reprezentacji to?
  Dobry występ w World Grand Prix i awans we wrześniu do mistrzostw Europy. Atmosfera jest świetna, tworzymy kolektyw i chcemy dobrze się zaprezentować.

  Co może być największą siłą kadry?
  Zespół jest tworzony tak, aby każda dziewczyna dawała z siebie jak najwięcej. Mam nadzieję, że naszą bronią będzie zespołowość.

  Czujesz się gwiazdą zespołu?
  Nie, myślę, że mamy 14 gwiazd i każda jest traktowana na tych samych zasadach. Nie odbieram tego tak. Może według stażu jestem najdłużej w zespole, ale to tylko i wyłącznie mi pomaga, aby służyć radą dziewczynom.

  Jak układa się współpraca z trenerem Nawrockim?
  Na razie pracę z trenerem oceniam bardzo pozytywnie. Szkoleniowiec ma ogromną wiedzę i przekazuje ją nam w sposób bardzo rzeczowy. W tym roku mamy dopiero więcej czasu na trening, który musimy wykorzystać jak najlepiej.

  Jak wspominasz swój poprzedni pobyt w Zielonej Górze?
  Pamiętam go doskonale. Wspominam go bardzo dobrze. Cieszymy się kiedy możemy grać w polskich miastach. Atmosfera jest świetna, przychodzi wielu kibiców. Gra przed własną publicznością wyzwala w nas jeszcze więcej pozytywnych emocji. Liczymy na ich gorący doping. Jest on nam potrzebny, abyśmy miały przeświadczenie, że ktoś w nas wierzy. Mam nadzieję, że ludzie licznie przyjdą na halę i będą nas mocno wspierali.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku