Kacper Majchrzak z Warty Poznań zajął 11. miejsce na ME! Aleksandra Urbańczyk blisko podium!

Julia Jefimowa na 200 m stylem klasycznym zdobyła złoty medal mistrzostw Europy na krótkim basenie w duńskim Herning. Rosjanka czasem 2.14,39 ustanowiła rekord globu. Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź) była czwarta na 50 m motylkiem. Wynikiem 25,58 s poprawiła rekord Polski.

Ósmy na 100 m stylem motylkowym był Michał Poprawa (50,93). Triumfował Rosjanin Jewgienij Korotyszkin (49,68).
W półfinale odpadł Radosław Kawęcki. Podopieczny trenera Jacka Miciula, który w czwartek zdobył złoty medal na 200 m stylem grzbietowym, na dystansie cztery raz krótszym był 12. (24,00). Jego los podzielili Alicja Tchórz (12. na 100 m stylem zmiennym 1.00,91) oraz Kacper Majchrzak z Warty Poznań (11. na 100 m kraulem, 47,76).