sportowy24
    Kalendarz imprez sportowych w Wielkopolsce (5-7 września)

    Kalendarz imprez sportowych w Wielkopolsce (5-7 września)

    Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    Bartosz Kurek ma być największą gwiazdą XIV Agrobex Memoriału im. Arkadiusza Gołasia w Zalasewie koło Swarzędza

    Bartosz Kurek ma być największą gwiazdą XIV Agrobex Memoriału im. Arkadiusza Gołasia w Zalasewie koło Swarzędza ©Fot. Archiwum PZPS

    Największym wydarzeniem sportowym nadchodzącego weekendu będzie z pewnością XIV Memoriał im. Arkadiusza Gołasia z udziałem czołowych w kraju, męskich zespołów Plus Ligi siatkarzy. Na parkiecie hali w Zalasewie pojawi się aż sześciu mistrzów świata na czele z Bartoszem Kurkiem (Stocznia Szczecin). Sporo entuzjastów może też mieć sobotnie spotkanie Warty z Chojniczanką w I lidze piłkarskiej (początek o godz. 15 w "ogródku").
    Bartosz Kurek ma być największą gwiazdą XIV Agrobex Memoriału im. Arkadiusza Gołasia w Zalasewie koło Swarzędza

    Bartosz Kurek ma być największą gwiazdą XIV Agrobex Memoriału im. Arkadiusza Gołasia w Zalasewie koło Swarzędza ©Fot. Archiwum PZPS

    PIŁKA NOŻNA
    Warta Poznań – Chojniczanka, I liga, sobota, godz. 15. Stadion przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu.
    Górnik Konin – KKS 1925 Kalisz, III liga, sobota, godz. 15. Stadion przy ul. Podwale w Koninie.
    Jarota Jarocin – Gwardia Koszalin, III liga, sobota, godz. 15.30. Stadion przy ul. Sportowej w Jarocinie.
    IV LIGA WIELKOPOLSKA
    sobota: Lubuszanin Trzcianka – Obra Kościan (12), Unia Swarzędz – Orkan Śmiłowo (14), Nielba Wągrowiec – Kotwica Kórnik (14), Olimpia Koło – KS Opatówek (15), LKS Gołuchów – Tarnovia Tarnowo Podgórne (15), Warta Międzychód – Ostrovia (15), Centra Ostrów – Pogoń Nowe Skalmierzyce (16), Zjednoczeni Trzemeszno – Polonia Leszno (16), Victoria Września – Krobianka Krobia (16), Sokół Pniewy – Polonia Kępno (16).
    Lech Poznań – Korona Kielce, Centralna Liga Juniorów, niedziela, godz. 12. Stadion przy ul. Leśnej we Wronkach.
    Błękitni Wronki – Pogoń Szczecin, Centralna Liga Juniorów U17. sobota, godz. 12. Boisko w Popowie koło Wronek.
    Warta Poznań – Lechia Gdańsk, Centralna Liga Juniorów U17, sobota, godz. 13. Boisko MOS przy ul. Gdańskiej w Poznaniu.
    Lipno Stęszew – KKP Chełmża, sobota, godz. 11. Stadion przy ul. Trzebawskiej w Stęszewie.

    FUTSAL
    Red Dragons Pniewy – Pogoń 04 Szczecin, ekstraklasa mężczyzn, sobota, godz. 18. Hala OSiR przy ul. Wolności w Pniewach.
    Futsal Oborniki – LZS Bojano, I liga mężczyzn, sobota, godz. 16. Hala przy ul. Obrzyckiej w Obornikach.
    Mieszko Gniezno – FC Kartuzy, I liga mężczyzn, sobota, godz. 19.30, Hala przy ul. Sportowej w Gnieżnie.

    PIŁKA RĘCZNA
    Energa MKS Kalisz – Energa Wybrzeże Gdańsk, PGNiG Superliga, niedziela, godz. 13. Hala Arena Kalisz w Kaliszu.
    Nielba Wągrowiec – Stal Gorzów, I liga mężczyzn, sobota, godz. 18. Hala przy ul. Kościuszki w Wągrowcu.Real Astromal Leszno – Forza Wrocław, I liga mężczyzn , sobota, godz. 18. Hala „Trzynastka” przy ul. Rejtana w Lesznie.Lider Swarzędz – Moto Jelcz Oława, II liga mężczyzn, sobota, godz. 14.30. Hala przy ul. Newtona w Poznaniu.Start Konin – Śląsk Wrocław Handball Team, II liga mężczyzn, sobota, godz. 17. Hala MOS przy ul. Popiełuszki w Koninie.

    KOSZYKÓWKA
    Enea AZS Poznań – Ślęza Wrocław, BLK, sobota, godz. 18. Hala PP na Piotrowie w Poznaniu.
    MUKS Poznań – JAS FBG Zagłębie Sosnowiec, I liga kobiet, sobota, godz. 17.30, Hala B POSiR przy ul. Spychalskiego w Poznaniu.
    BM Slam Stal Ostrów –Rosa Radom, ekstraklasa mężczyzn, sobota, godz. 17. Hala przy ul. Wrocławskiej w Ostrowie.
    Sklep Polski MKK Gniezno – Sokół Międzychód, II liga mężczyzn, sobota, godz. 16. Hala przy ul. Sportowej w Gnieźnie.Biofarm Basket II Suchy Las – Trefl II Sopot,II liga mężczyzn, niedziela, godz. 14. Hala CityZen przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu.
    Tarnovia Tarnowo Podgórne – Arka AMW II Gdynia, II liga mężczyzn, niedziela, godz. 15. hala przy ul. Nowej w Tarnowie Podgórnym.
    Rawia Rawag Rawicz – KS Kosz Pleszew, II liga mężczyzn, niedziela, godz. 15. Hala przy ul. Przyjmy-Przyjemskiego w Sierakowie.

    SIATKÓWKA
    XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia , mężczyźni: ZAKSA Kędzierzyn Koźle –Stocznia Szczecin, sobota, godz. 13, ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie, sobota, godz. 17, mecz o 3. miejsce, niedziela, godz, 12, mecz o 1. miejsce, niedziela, godz. 16. Hala SP nr 2 przy ul. Jana Heweliusza w Zalasewie koło Swarzędza.
    SKF Forex Politechnika Poznańska – Energetyk II Poznań, II liga kobiet, sobota, godz. 14. Hala PP przy ul. Piotrowo w Poznaniu.
    UKŻPS Kościan – Spójnia Stargard, II liga kobiet, sobota, godz. 17. Hala „Dwójka” na Osiedlu Piastowskim w Kościanie.
    UKS ZSMS Poznań – Orzeł Malbork, II liga kobiet, sobota, godz. 17. Hala Szkoły Mistrzostwa Sportowego na Osiedlu Tysiąclecia w Poznaniu.Noteć Czarnków – Trefl Lębork, II liga mężczyzn, sobota, godz.18. Hala przy ul. Wronieckiej w Czarnkowie.

    HOKEJ NA TRAWIE
    UKH Start 1954 Gniezno - Warta Poznań, I liga mężczyzn, niedziela, godz. 12. Stadion przy ul. Sportowej w Gnieźnie.
    WIOŚLARSTWO
    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Miasta Poznania, sobota, godz. 10. Tor Regatowy „Malta” przy ul. Wiankowej 1 w Poznaniu.

    BIEGI I REKREACJA
    Bieg Ognia i Wody - finał Pucharu Polski oraz XXIV Indywidualne i Drużynowe MP Strażaków PSP na 10 km, sobota, godz. 10.30. Tor Poznań przy ul. Wyścigowej w Poznaniu Przeźmierowie.
    VIII Szamotuły Samsung Półmaraton, niedziela, godz.9. start przy Centrum Sportu przy ul. Sportowej w Szamotułach. Korona Zachodu Polski, bieg przełajowy, sobota, godz. 10, start w Olandii w Prusimiu.

    Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

    Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl