Koncert dla Hospicjum Palium: Kolorowe motyle opanowały...

  Koncert dla Hospicjum Palium: Kolorowe motyle opanowały Stary Rynek [ZDJĘCIA]

  JL

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Koncert dla Hospicjum Palium: Kolorowe motyle opanowały Stary Rynek
  1/18
  przejdź do galerii

  Koncert dla Hospicjum Palium: Kolorowe motyle opanowały Stary Rynek ©Łukasz Gdak

  W sobotę na Starym Rynku w Poznaniu wolontariusze i kolorowe motyle przekonywały poznaniaków, jak ważnym i potrzebnym miejscem jest Hospicjum Palium. Przy okazji wydarzenia zainaugurowano akcję "Skrzydła do pary"
  - 30 lat temu zajęliśmy się naszym pierwszym pacjentem - 18-lenim Maciejem. Rodzina pamięta, jak ważna była to opieka - mówi prof. Jacek Łuczak, lekarz i twórca opieki paliatywnej w Poznaniu.

  Hospicjum Palium rozwijało się przez lata. Na początku było to hospicjum domowe. Lekarze czerpali wzorce z hospicjum św. Jana Kantego. Teraz posiada ono własną poradnię, hospicjum domowe oraz duży oddział. Jednak według Europejskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej na oddziale powinno być sto łóżek na milion mieszkańców. Poznań ma niski wskaźnik - zaledwie 39 łóżek na około 600 tys. mieszkańców.

  - Mamy połowę tego wskaźnika, stąd codziennie prawie 30 chorych czeka na przyjęcie. Miasto dało nam już pieniądze na projekt rozbudowy hospicjum. Szukamy środków na "Skrzydła do pary" - dodaje prof. Łuczak.

  Z okazji nowej kampanii hospicjum dziś na Starym Rynku w Poznaniu panowała wspaniała atmosfera. W programie były występy dzieci, teatrzyki i koncerty.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo