Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Koncert dyplomowy u tancerzy

  Koncert dyplomowy u tancerzy

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Co jakiś czas podczas koncertu cztery tancerki wpychały się na scenę. Trudno było je upilnować...
  1/14
  przejdź do galerii

  Co jakiś czas podczas koncertu cztery tancerki wpychały się na scenę. Trudno było je upilnować... ©Łukasz Gdak

  Tradycyjnie w kwietniu w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbył się „Koncert dyplomowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu”, podczas którego wręczono nagrody ufundowane przez synów patronki - Pawła i Piotra Lipczyńskich oraz stypendia ufundowane przez Stowarzyszenie Wiedza – Kultura – Pomoc.
  W poniedziałkowy wieczór Teatr Wielki w Poznaniu pękał w szwach tak na scenie jak i na widowi. Na scenie – oprócz tegorocznych dyplomantów - zaprezentowali się wszyscy uczniowie szkoły. Dla tych pierwszych był to pożegnalny wieczór, dla młodszych przedsmak tego, co ich czeka w przyszłości. Ponadto gośćmi koncertu byli studenci High School Ironi Alef of Arts z Tel Awiwu i zespół Rosa Flamenco z Salonik.


  Nagrodę dla najlepszego absolwenta ufundowaną przez synów Olgi Sławskij-Lipczyńskiej otrzymały: Natalia Cedrowicz i Aleksandra Januszak. Stypendia Stowarzyszenia Wiedza – Kultura – Pomoc: Ewelina Adamczyk z klasy VIII i Łukasz Bałoniak z klasy V. Dyrekcja szkoły uhonorowała nagrodą specjalną Elżbietę Machnicką, kierownika administracji, która w tym roku obchodzi jubileusz pięćdziesięciolecia pracy w poznańskiej szkole baletowej.

  Występy dyplomantów przeplatały się z występami uczniów klas młodszych i gości. Wśród dyplomantów „Głos Wielkopolski” może się pochwalić laureatką Medalu Młodej Sztuki – Moniką Błaszczak, która kolejny raz zachwyciła swoim występem dyplomowym w tańcu współczesnym.

  Tegoroczny koncert był długi ale szalenie urozmaicony. Podziwialiśmy uczniów w różnych technikach, stylistykach i konwencjach. Maluchy czarowały hip-hopem, starsi klasyką, tańcem współczesnym, ludowym, charakterystycznym... Szkoła pochwaliła się też choreografią Amandy Kucak „Ostatnia sekunda” w wykonaniu Szymona Pacholca, którzy odnieśli sukces na IX Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Bytomiu.

  Po koncercie były kwiaty... i łzy. Bo to już ostatni taki koncert. Jeszcze tylko matura i podróż w wielki świta zarówno ten artystyczny jak i geograficzny.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo