Kormoran Sieraków mistrzem!

Marek Lubawiński
Koszykarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Kormoran Sieraków zdobyli złoty medal mistrzostw Polski kadetów. W finale turnieju rozgrywanego w Krakowie podopieczni Jarosława Czekały pokonali STK Czarnych Słupsk 72:46 (19:13, 18:5, 17:17, 18:11). Brązowe krążki wywalczył Młodzieżowy Klub Koszykówki Pyra Poznań, który pokonał UKS Medagro Komorów 59:40 (16:9, 15:5, 20:8, 8:18).

A może na brydża? Z prezydentem Grobelnym?

W finałowym spotkaniu punkty dla Kormorana Sieraków zdobyli: Damian Szymczak 16, Jakub Fiszer i Filip Pruefer po 15, Kamil Zywert i Rafał Kotowski po 10, Marek Zywert 4, Bartosz Kaczmarek 2. Grali także: Szymon Lubik, Karol Tomczak, Bartłomiej Pawlak, Szymon Grzbieta i Grzegorz Demski.

Najbardziej wartościowym graczem turnieju (MVP) został Damian Szymczak. Do piątki All Stars wybrany został Kamil Zywert. Wyróżnienie w zespole otrzymał Jakub Fiszer.

Dodajmy jeszcze, że w półfinale mistrzostw Polski Kormoran pokonał Medagro Komorów 84:60, a w meczach grupowych zwyciężył kolejno: MKS Novum Bydgoszcz 68:63, MKK Pyrę Poznań 78:52, MKS Ósemkę Skierniewice 72:52.

W najbliższy weekend drużyna prowadzona przez Jarosław Czekałę, który co ciekawe jest nauczycielem historii, jako reprezentacja sierakowskiego gimnazjum powalczymy w finale Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży w Grach Zespołowych w Radomiu. Trzy lata temu sierakowianie byli mistrzem Polski szkół podstawowych, a dwa lata temu mistrzem Polski młodzików.