W związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz koniecznością rozszerzenia diagnostyki zakażeń koronawirusem Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu zdecydował się wspomóc Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu.
Celem wsparcia zaopatrzenia w zestawy do izolacji ICHB PAN postanowił opracować własny test, w oparciu o odczynniki wyłącznie polskich producentów oraz odczynniki własnej produkcji. Pracownicy ICHB PAN deklarują również pomoc w organizowaniu dodatkowych centrów diagnostycznych w Polsce.
Podjęte przez Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu prace związane z zakupem potrzebnych materiałów i odczynników finansowane były dotąd z jego własnych środków. Instytut ma już gotowy prototyp, teraz pora na jego upowszechnienie.
Obecnie prowadzone są kwestie związane z jak najszybszym uruchomieniem produkcji. Dzięki wsparciu finansowemu dostępność do testów znacząco wzrośnie, co jest głównym zaleceniem WHO.
- Dzisiaj zadecydowaliśmy o przekazaniu z rezerwy na zarządzanie kryzysowe w budżecie województwa 100 tysięcy złotych dla Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu na działania, prowadzone w związku z tworzeniem zestawu do wykrywania wirusa SARS-CoV-2 - mówi marszałek Marek Woźniak.
Zobacz też: Koronawirus w Wielkopolsce: Raport
🔔🔔🔔
Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Wielkopolskiego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
Zobacz też:
W Biedronce jak w szpitalu! Sieć sklepów wprowadziła duże zm...
Mity na temat koronawirusa. Nie powinieneś w to wierzyć!
Koronawirus: Co kupić? Jakie produkty medyczne i spożywcze ...
Sprawdź też:
- 50 zdjęć Poznania z lat 90. Wielu z tych miejsc nie poznasz!
- Ściśle tajny obiekt w Biedrusku wyburzony. Co kryła budowla?
- Poznań: Głośne zabójstwa i niewyjaśnione zbrodnie
- Tak wygląda schron pod zamkiem zbudowany dla Hitlera
- 15 kultowych miejsc w Poznaniu, których już nie ma
- Największa tajemnica Poznańskiego Szybkiego Tramwaju
500+. Będzie zmiana okresu rozliczeniowego