sportowy24
  Koszmarna kontuzja Jarosława Hampela i niezwykła walka o...

  Koszmarna kontuzja Jarosława Hampela i niezwykła walka o powrót do zdrowia [WIDEO]

  Paweł Wańczko

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Jarosław Hampel
  1/4
  przejdź do galerii

  Jarosław Hampel w czerwcu ubiegłego roku podczas półfinału Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie miał poważny wypadek. Po uderzeniu w bandę doznał wieloodłamowego złamania nogi. Kość udowa była złamana aż w ośmiu miejscach. ©fot. OP1_05

  Żużlowiec Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra w czerwcu ubiegłego roku uległ bardzo poważnej kontuzji, która nie tylko unieruchomiła go na resztę sezonu żużlowego, ale i postawiła pod znakiem zapytania jego dalszą karierę na torze.
  „Jarek Hampel – łamane przez osiem” - miałem okazję obejrzeć ten film jeszcze przed oficjalną premierą, która odbędzie się w czwartek (31 marca) na stronie www.redbull.pl. Zdawałem sobie sprawę, że złamanie nogi, w dodatku kości udowej, to nie byle kontuzja. Ale tak naprawdę dopiero teraz uświadomiłem sobie z czym musiał zmierzyć się jeden z najwybitniejszych polskich żużlowców, aby stanąć na nogi. Ten 20-minutowy dokument przedstawia skalę dramatu zawodnika, dla którego speedway to nie tylko praca. To sens życia. Coś, bez czego nie wyobrażał sobie dalszego funkcjonowania.

  Film zdradza kulisy mozolnej pracy Jarosława Hampela i jego walki o powrót na tor. Przez ponad pół roku kamera towarzyszyła żużlowcowi Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra w najbardziej kluczowych momentach jego walki o pełną sprawność, wszędzie tam, gdzie walczył o swoje zdrowie - w szpitalu, w domu i podczas wyczerpującej rehabilitacji.

  Jarosław Hampel to sportowiec bardzo ambitny, walczący do końca, nie tylko na żużlowym torze. I to widać właśnie na tym filmie. Po tak koszmarnym złamaniu, które groziło mu trwałym kalectwem, on nawet na chwilę nie zwątpił.

  Ten obraz ukazuje także, jak wielką pracę musieli wykonać lekarze oraz fizjoterapeuci, aby postawić Jarka na nogi. Trzyma w napięciu. Polecam nie tylko kibicom żużla. To warto obejrzeć.

  Zobacz zwiastun filmu:



  Jarosław Hampel w czerwcu ubiegłego roku podczas półfinału Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie miał poważny wypadek. Po uderzeniu w bandę doznał wieloodłamowego złamania nogi. Kość udowa była złamana aż w ośmiu miejscach.

  Również w czwartek (31 marca) o godz. 11.00 odbędzie się specjalna konferencja prasowa, transmitowana na żywo na profilu zawodnika na Facebook'u: www.facebook.com/JarekHampel.

  W jej trakcie Jarek Hampel zdradzi, kiedy możemy spodziewać się jego powrotu na tor, opowie o procesie powstawania filmu oraz odpowie na pytania, które pojawią się w komentarzach przy transmisji live.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl