Koszykarze Biofarmu Basketu Junior Poznań zrobili ważny krok na drodze do medalu mistrzostw Polski

LUMAR
W Radomiu w środę rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski koszykarzy do lat 20. W pierwszym meczu bardzo dobrze spisała drużyna Biofarmu Basketu Junior Poznań, która pokonała 78:64 (28:21, 11:19, 18:16, 21:8) SKS Starogard Gdański, w którym występowało trzech graczy Polpharmy grającej w ekstraklasie.

Dla poznańskiego zespołu punkty zdobyli: Pruefer 20, Wieloch 12, Wielechowski i Krawiec po 11, Szymczak 10, Bręk i Michalik po 4 oraz Marek, Taisner i Fiszer po 2.

W czwartek o godzinie 14.15 podopieczni Przemysława Szurka i Bartosza Sikorskiego zmierzą się z AZSAGH Kraków, który w środę przegrał z Treflem Sopot 50:84.

Czwartkowy mecz Biofarmu Basket Junior Poznań z Treflem Sopot najprawdopodobniej zadecyduje, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie i potem walczyć będzie o medale mistrzostw Polski.

Dodajmy, że w drugiej grupie grają: Rosa Radom, Zastal Zielona Góra, ŁKSŁódź i Start Lublin.