Koszykarze Biofarmu Basketu Poznań zdobyli brązowy medal na mistrzostwach Polski do lat 20

LUMAR
Koszykarze Biofarmu Basketu zajęli w Gdyni trzecie miejsce
Koszykarze Biofarmu Basketu zajęli w Gdyni trzecie miejsce Maciej Szetela
Koszykarze Biofarmu Basketu Poznań wywalczyli brązowy medal na mistrzostwach Polski do lat 20. W niedzielę podopieczni trenera Przemysława Szurka pokonali w Gdyni Politechnikę Gdańską 73:55 (19:20, 20:13, 13:9, 21:13). W sobotę w spotkaniu o prawo gry w finale poznaniacy ulegli Treflowi Sopot 66:85 (17:20, 13:22, 18:20, 18:23).

– To nasz wielki sukces – twierdzi Bartłomiej Tomaszewski, menedżer poznańskiego zespołu. – W półfinale przegraliśmy z bardzo silnym Treflem Sopot, z Asseco Gdynia pewnie byśmy nawiązali bardziej wyrównaną walkę. Cieszymy się, że z Gdyni nie wracamy z pustymi rękami.

W niedzielny meczu o trzecie miejsce punkty dla Biofarmu Basketu zdobyli: Damian Szymczak 24, Michał Marek 13, Patryk Stankowski 12, Filip Pruefer 9, Dawid Gruszczyński 5, Jakub Fiszer 4, Mikołaj Kurpisz 4, Szymon Michalik 2, Szymon Ryżek 0, Paweł Sulinowski 0, Michał Rybakowski 0, Bartłomiej Pawlak 0.

Przypomnijmy, że w spotkaniach grupowych Biofarm Basket pokonał Politechnikę Gdańską 77:72, TKM Włocławek 65:44 i WKK Wrocław 84:64.

W finale mistrzostw w niedzielne popołudnie Asseco Gdynia, gospodarz turnieju zmierzył się z Treflem Sopot.