Koszykarze PBG Basket Poznań znów przegrali

LUMAR
W 16. kolejce Tauron Basket Ligi koszykarze PBG Basket przegrali w hali AWF przy Drodze Dębińskiej z AZS Koszalin 69:80.

Przed tygodniem poznański zespół pokonał na wyjeździe PGE Turów Zgorzelec, który broni tytułu wicemistrza Polski. Po tym niespodziewanym sukcesie wydawało się, że podopieczni Miliji Bogicevicia powinni sobie poradzić z akademikami z Koszalina. Stało się jednak inaczej. Poznaniacy zagrali dobrze tylko w pierwszej kwarcie, potem jednak dominowali na parkiecie goście, których od niedawna prowadzi Andrej Urlep. Pod jego kierunkiem AZS odniósł trzecie kolejne zwycięstwo

W 33. minucie PBG Basket przegrywał tylko 54:56, ale w ostatnich minutach poznańscy gracze popełnili bardzo dużo błędów. Dzięki temu goście zyskali nawet 20-punktową przewagę. W ostatnich dwóch minutach w koszalińskiej drużynie mobilizacja była znacznie mniejsza i PBG Basket zmniejszył rozmiary porażki. To już 10. przegrana klubu z Poznania w tym sezonie.

Teraz PBG Basket czekają trzy mecze wyjazdowe (23 grudnia - Tarnobrzeg, 30 grudnia - Warszawa, 2 stycznia - Łódź). 5 stycznia PBG Basket w Arenie zagra o 19 z Anwilem Włocławek.

PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 69:80 (20:13, 11:25, 21:17, 17:25).

PBG Basket: Żarko Comagic 16 (4x3), Dorde Micic 15 (2x3), Aleksander Lichodzijewski 14 (2x3) , Damian Kulig 13 (1x3), Niksa Nikolic 5 (1x3) , Mateusz Bartosz 4, Jacek Sulowski 2, Tomasz Smorawiński 0, Jakub Parzeński 0.
AZS: Stefton Hannah 17 (2x3), Callistus Eziukwu 15, George Reese 14 (2x3), Marcin Dutkiewicz 11 (3x3) , Jeremy Montgomery 8, Igor Milicic 7 (1x3), Greg Surmacz 6, Mateusz Jarmakowicz 2, Kamil Łączyński 0, Mateusz Bieg 0.