Koszykówka: Biofarm i Jamalex wracają na tarczy

Filip Struski zdobył 12 punktów i był najskuteczniejszym graczem Biofarmu Basket w środowym meczu ze Spójnią w Stargardzie Fot. Grzegorz Dembiński
Na tarczy wrócili koszykarze Biofarmu Basket Poznań i Jamaleksu Polonii Leszno z wyjazdów do Stargardu i Kutna. Więcej na pewno sobie obiecywali po wyjazdowym pojedynku koszykarze z Leszna. Porażka z Polfarmeksem to dopiero druga przegrana podopiecznych Łukasza Grudniewskiego w sezonie.

Leszczynianie przegrali z ekipą dobrze znanego w Lesznie Jarosława Krysiewicza. O porażce Jamaleksu Polonii zadecydowała trzecia kwarta przegrana przez gości różnicą 10 punktów. W ostatniej odsłonie spotkania przyjezdni rzucili się do odrabiania strat, ale przy słabszej niż zwykle skuteczności Adama Kaczmarzyka trudno było pomyśleć o pokonaniu zdeterminowanych gospodarzy.

Z kolei poznaniacy wybrali się do jaskini lwa (bez swojego podstawowego rozgrywającego Piiotra Wielocha), czyli niepokonanej w tym sezonie i liderującej zapleczu ekstraklasy, Spójni Stargard.

Nadzieje na korzystny wynik można było mieć po drugiej kwarcie, w której goście przestawstawili się szybko grającym rywalom. Niestety ekipa Przemysława Szurka przespała początek drugiej połowy i po trzeciej kwarcie było już wiadomo, że Biofarm może myśleć jedynie o przyzwoitych rozmiarach porażki. W ten sposób Spójnia przerwała dobrą passę poznaniaków (trzy zwycięstwa z rzędu). W sobotę o godz. 17 poznańska drużyna w hali CityZen podejmie Noteć Inowrocław.

I liga koszykarzy: Spójnia Stargard – Biofarm Basket Poznań 89:61 (24:13, 15:15, 28:16, 22:17)
Najwięcej dla Spójni: Dymała 18, Pabian 18, Bręk 15. Biofarm: Struski 12, Tomaszewski 10, Kurpisz 10, Fiszer 6, Lewandowski 6, Metelski 5, Samsonowicz 4, Smorawiński 4, Gruszczyński 2, Czyż 2.

Polfarmex Kutno – Jamalex Polonia Leszno 73:69 (12:14, 16:16, 25:15, 20:24)
Najwięcej dla Pofarmeksu: Zębski 16 i Marek 15.
Polonia: Chanas 18, Sirijatowicz 15, Wrona 10, Kobel 8, Milczyński 6, Kaczmarzyk 5, Rostalski 4, Trubacz 3, Sanny 0.

Inne wyniki: Śląsk Wrocław – R8 Kraków 77:89, Enea Astoria Bydgoszcz – ZB Pruszków 75:82, Noteć Inowrocław – Kotwica Kołobrzeg 73:89.