Koszykówka: Biofarm poza strefą medalową MP do lat 20

Patryk Stankowski zdobył dla Biofarmu w piątkowym meczu pięć punktów
Patryk Stankowski zdobył dla Biofarmu w piątkowym meczu pięć punktów Fot. Adrian Wykrota
Młodzi koszykarze Biofarmu Basket Junior Poznań przegrali swoje ostatnie spotkanie grupowe na MP do lat 20 we Wrocławiu. Podopieczni Przemysława Szurka ulegli miejscowemu WKK 59:67. Przed meczem było wiadomo, że wrocławianie awans mają w kieszeni, a poznaniacy mieliby go tylko w przypadku zwycięstwa.

Inna sprawa, że szanse na awans Biofarm Basket zaprzepaścił przede wszystkim w czwartkowym pojedynku z Zastalem Zielona Góra. Ta ostatnia drużyna w piątek niespodziewanie przegrała z Novum/Astorią Bydgoszcz, ale można powiedzieć, że była to porażka kontrolowana, bo premiowała właśnie Zastal.

W starciu ze zdecydowanym zwycięzcą grupy B przez trzy kwarty poznaniacy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. W ostatniej części meczu Biofarm Basket rozpoczął szalony pościg za WKK Wrocław (czwartą kwartę nasi koszykarze wygrali 27:12), ale na odrobienie strat zabrakło sił i czasu. W poznańskim zespole najskuteczniejsi byli Mikołaj Kurpisz, Szymon Ryżek i Wojciech Frąckowiak.

Biofarm Basket Junior Poznań – WKK Wrocław 59:67 (12:18, 13:18, 7:19, 27:12)
Najwięcej punktów dla Biofarmu: Kurpisz 17, Ryżek 11, Frąckowiak 7.
Drugi mecz: Zastal Zielona Góra –
Novum/Astoria Bydgoszcz 76:79 (25:24, 20:13, 17:18, 14:24)