Koszykówka: PBG Basket Poznań przegrał w Arenie z Energą Czarnymi Słupsk

Mariusz Kaźmierczak
Rozgrywki Tauron Basket Ligi nie zwalniają tempo. W czwartek w spotkaniu 22. kolejki PBG Basket zmierzył się z czołowym zespołem ekstraklasy, Energą Czarnymi Słupsk. Poznaniacy przegrali 55:62. Arena, podobnie jak podczas meczu z Anwilem wypełniła się kibicami. Grę koszykarzy oklaskiwało ponad dwa tysiące osób.

Pojedynek rozpoczął się od celnego rzutu za trzy punkty Damiana Kuliga. Po chwili trafił Djordje Micić, potem jednak do głosu zaczęli dochodzić faworyzowani goście i po sześciu minutach był już remis 12:12. Celny rzut Serba pozwolił podopiecznym Miliji Bogicevicia wygrać pierwszą kwartę 20:18.

W drugiej odsłonie wciąż trwała na parkiecie Areny zażarta walka. Pomimo tego, że w szeregach poznaniaków pojawiło się kilku rezerwowych, rezultat cały czas oscylował w okolicach remisu.

Ostatecznie po 20 minutach gry było 31:31. Aż 19 punktów dla PBG zdobyli w tej połowie najlepsi wczoraj w naszych szeregach Kulig oraz Micić. Jednak nie mieli odpowiedniego wsparcia w kolegach, a dodatkowo w kolejnych 20 minutach Serb grał już znacznie słabiej.

Po przerwie początkowo nic nie zmieniało się w obrazie gry. Gospodarze wciąż grali agresywnie i ofiarnie, dzięki czemu nie pozwalali koszykarzom ze Słupska, wśród których prym wiódł bardzo skuteczny Scott Morisson, uzyskać większej przewagi. Dopiero kilka błędów coraz bardziej zmęczonych miejscowych w końcówce trzeciej kwarty i celne rzuty Pawła Kikowskiego oraz Mantasa Cesnauskisa dały dał gościom po 30 minutach gry prowadzenie 48:41.

Ostatnią część od udanych akcji zaczęli goście. W 33. minucie PBG Basket przegrywał już 41:54 i losy meczu były w rozstrzygnięte. Po chwili co prawda z dystansu trafił Kulig zmniejszając prowadzenie gości do dziesięciu oczek, ale poznaniacy nie mieli już dosyć sił, ani koszykarskich argumentów, by zniwelować przewagę Energi Czarnych.

W następnej kolejce PBG Basket zagra w przyszły weekend w Starogardzie Gdańskim z tamtejszą Polpharmą.

PBG Basket Poznań - Energa Czarni Słupsk 55:62 (20:18, 11:13, 10:17, 14:14)

PBG Basket: Kulig 16 (2x3), Micić 11 (2x3), Comagić 11 (1x3), Nikolić 6, Smorawiński 4, Bartosz 4 (1x3), Parzeński 3, Nowak.
Energa Czarni: Morisson 18, Cesnauskis 11 (1x3), Burrell 10, Kikowski 5 (1x3), Białek 5 (1x3), Hinson 5, Roszyk 4, Leończyk 4.