Krispol przegrał u siebie z Espadonem Szczecin! Zimny prysznic dla podopiecznych Marka Jankowiaka!

Spory zawód sprawili swoim sympatykom siatkarze APP Krispolu Września, przegrywając we własnej hali ze znczanie niżej notowanym Espadonem Szczecin. Podopieczni Marka Jankowiaka nie zdobyli nawet punktu, choć wydawało się, że po wyjazdowym zwycięstwie nad Victorią Wałbrzych są w wysokiej formie. Parkiet zweryfikował jednak takie opinie...

W dwóch pierwszych setach gra pomarańczowych w niczym nie przypominała tej z sobotniego spotkania. Słabo wyglądała zagrywka, nie dużo lepiej blok i kończący atak. Goście zwietrzyli swoją szansę i dopiero w trzeciej partii stracili pewność siebie. Krispol wygrał trzecią odsłonę po nerwowej końcówce i nie zgasił przez to płomienia walki w szeregach rywali. W ostatnim secie trwała walka punkt za punkt. Emocje znów sięgnęły zenitu, ale tym razem ostatnie słowo należało do przyjezdnych, a nie do gospodarzy.
W środę swoje mecze rozgrywały także polskie drużyny, występujące w Lidze Mistrzyń. Chemik Police pokonał zwycięzcę LM z poprzedniej edycji, Dynamo Kazań 3:1. Natomiast Impel Wrocław przegrał na wyjeździe z Omiczką Omsk 1:3.

APP Krispol Września – Espadon Szczecin 1:3 (20:25, 20:25, 25:23, 23:25)
Krispol: Chwastyniak, Marcin Iglewski, Antosik, Dobosz, Jasiński, Tylicki (libero) oraz Skup, Murdzia, Wajdowicz, Mateusz
Iglewski (libero).
Inne wyniki w I lidze siatkarzy: Caro Rzeczyca – Kęczanin Kęty 1:3, Avia Świdnik – Warta Zawiercie 1:3, Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:0.