MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krzesiny: Dyrektor ukarał uczniów za picie alkoholu. Teraz ponosi konsekwencje

AJ
Andrzej Karaś, dyrektor szkoły na Krzesiach
Andrzej Karaś, dyrektor szkoły na Krzesiach Waldemar Wylegalski
Andrzej Karaś, dyrektor szkoły na Krzesinach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 rozważa wytoczenie procesu Kuratorium Oświaty i Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli. Powodem jest nagana z upomnieniem, jaka otrzymał za ukaranie uczniów, którzy upili się w czasie szkolnej wycieczki do Chin.

Szkoła na Krzesinach to jedna z nielicznych szkół, gdzie można uczyć się języka chińskiego. W sierpniu 2011 roku uczniowie wybrali się na dwutygodniową wycieczkę do Chin. Podczas wyjazdu pięcioro uczniów z tej szkoły (w tym uczennica drugiej klasy gimnazjum) zostali przyłapani na piciu alkoholu.

Andrzej Karaś przyznał, że uczniowie zawiedli jego zaufanie i nie docenili, jakie wyróżnienie ich spotkało. Był wściekły, dlatego postanowił ukarać uczniów. Wśród kar jakie nałożył na dzieci były prace społeczne (m.in. w hospicjum), obowiązek uzyskania na koniec roku wysokiej średniej ocen, przeniesienie na tydzień do innej klasy, a także groźba wyrzucenia ze szkoły.

Uczniowie i ich rodzice poskarżyli się do Kuratorium Oświaty, a to skierowało sprawę do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim. Przez rok odbyło się wiele przesłuchań i kontroli na terenie szkoły. Kontrolerzy stwierdzili, że dyrektor nie nękał uczniów, ale za grożenie i używanie słów obraźliwych ukarali go nagana z upomnieniem.

Nagana mogłaby sprawić, że Andrzej Karaś nie zostałby dyrektorem na kolejną kadencję, dlatego odwołał się od decyzji komisji do Ministerstwa Edukacji Narodowej. MEN umorzył postępowanie.

O sprawie poinformowała Gazeta Wyborcza:
Gimnazjaliści pili w Chinach, dyrektor z Poznania dostał naganę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski