Lech - Arka 3:0: Który z lechitów zagrał najlepiej, a który najsłabiej? [OCENY]

Maciej Gajos zdobył gola, ale w drugiej połowie wyleciał z boiska za brutalny faul. Grzegorz Dembiński
W niedzielnym meczu piłkarze Lecha pokonali na Bułgarskiej Arkę Gdynia 3:0. Zobaczcie, jak oceniliśmy grę poszczególnych zawodników Kolejorza.

Tak oceniliśmy lechitów w tym meczu:

Matus Putnocky 6
Kilka razy świetnie wznowił grę, dalekimi podaniami, ale koledzy tego nie wykorzystali. Jak zwykle pewny i spokojny, a to zawsze udziela się drużynie, nawet jak czasem źle wypiąstkuje piłkę

Robert Gumny 6
Wygrywał wszystkie pojedynki z zawodnikami. Szybki, nieustępliwy, grał jak rutyniarz. Tym razem jednak nie miał okazji pokazać się w ofensywie, bo słabo grał Makuszewski, który psuł podania na dobieg.

Lasse Nielsen 5
Źle wyprowadza piłkę, w obronie rustikalny, ale bardzo waleczny. Trudno mieć zastrzeżenia do jego gry, bo Arka w ofensywie była żenująco słaba.

Emir Dilaver 6
Podobnie jak Nielsen, dobrze sobie radził w pilnowaniu Jazvica, ale to nie jest napastnik, którego trzeba się obawiać.

Wołodymyr Kostewycz 7
Od początku aktywny, wrzucał piłki w pole karne, ale nie trafiały one do Gytkjaera. Po zmianie stron popisał się mocny strzałem, który sparował Steinbors.

Aziz Tetteh 5
W defensywie nie prezentował się źle, ale niestety nie potrafił pchać drużyny do przodu. Zwalniał akcje, podawał na alibi. Przeciętny występ.

Maciej Gajos 4
Piękny gol, ale jego ocenę bardzo obniża brutalny faul, po którym potem brutalny na Patryku Kunie. Zawodnik Arki miał szczęście, że kapitan Lecha nie złamał mu nogi.

Maciej Makuszewski 6
Do strzelenia gola prawie niewidoczny. Inna sprawa, że srodkowi pomocnicy w ogóle nie potrafili wykorzystać jego szybkości. Miał jedną dobrą okazję po przerwie, ale zbyt długo dryblował. W 75 min. na zmianę szykował się już Barkroth. Wtedy "Maki" huknął jednak jak z armaty, zapewniając Lechowi zwycięstwo.

Radosław Majewski 4
Jego dobre dośrodkowanie otworzyło wynik meczu, ale oprócz tego niewiele pokazał. Tracił piłkę, niecelnie podawał, był denerwująco niechlujny i przewidywalny. Tęskiny już za Jevticem, bo Majewski gra zdecydowanie poniżej oczekiwań i zupełnie nie potrafi kreować sytuacji.

Mario Situm 7
W pierwszej połowie kilka razy przekombinował, po zmianie stron zdecydowanie bardziej konkretny. Trafił w spojenie, a potem zdobył trzeciego gola.

Christian Gytkjaer 4
Długo odbijał się od Helstrupa jak od muru. Próbował znaleźć sobie miejsce na boisku, niestety bezskutecznie. To nie był jego dobry mecz.